Magazyny w sklepach internetowych

Oczywiście niezależnie od tego czy jest to sklep internetowy czy stacjonarny to najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie pełnego asortymentu pod ręką. Jenak są tez branże, gdzie brak produktów w magazynie jest normą i nie stanowi większego problemu dla klientów.

W przypadku sklepów stacjonarnych przykładem jest branża meblowa. Meble wprawdzie można obejrzeć na żywo w sklepie, ale na realizację zamówienia czeka się zwykle kilka dni. Poza tym niekiedy można wprowadzić niewielkie zmiany w ich wyglądzie. Podobnie bywa w aptekach, gdzie na specyficzne i rzadkie leki należy poczekać. Podobnie bardzo często jest w przypadku sklepów internetowych. Niekiedy sprzedawca posiada w magazynie tylko część sprzedawanych przez siebie produktów, zwykle są to bestsellery, które cieszą się największą popularnością Resztę sprowadza na zamówienie klientów. Konsumenci są do tego już przyzwyczajeni, ale chętniej wybierają te sklepy, gdzie na towar muszą czekać krócej.

W internecie działają tez e-sklepy, które doskonale radzą sobie bez posiadania towarów na stanie. Tak jest m.in. w przypadku sklepów oferujących produkty luksusowe. Niekiedy koszt magazynowania towaru mógłby bowiem być o wiele wyższy niż zyski pochodzące z jego sprzedaży. Bez magazynu nie mogą natomiast obejść się sklepy sprzedające różnego rodzaju prezenty i akcesoria. W końcu wiele osób przypomina sobie o prezentach w ostatniej chwili.

Dla sprzedawcy duże znaczenie ma czas. Im krócej magazynuje od u siebie towar, tym oczywiście dla niego lepiej. Jednak na ogół towar lepiej mieć na magazynie niż sprowadzać do go dopiero po zakupieniu go przez klienta. Niestety wciąż wiele osób, które rozpoczynają swoją przygodę z e-handlem decyduje się na początku na niekorzystanie z własnego magazynu. Zwykle nie przynosi to większych zysków, za wyjątkiem wspomnianych już wyjątkowych branż. Choć oczywiście trzeba też sobie zdawać sprawę jak wiele dzieli handel tradycyjny od handlu internetowego. W obu przypadkach różne czynniki decydują o sukcesie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here