Dobra organizacja magazynowej przestrzeni jest kluczowa dla sprawnej wysyłki towarów do kontrahentów czy punktów sprzedaży. Wpływa też na wydajność pracy zatrudnionych tam osób, którym przecież płacimy za każdą godzinę pracy. Hurtownie, w których sprzedaje się większy sprzęt sportowy, sprzęt RTV i AGD czy ciężkie drewniane meble, bardzo potrzebują wytrzymałych regałów oraz elektrycznych wózków do ponoszenia sprzętu. Dziś podpowiemy, w jaki sposób można zorganizować sobie magazynową przestrzeń, aby funkcjonowało się w niej łatwiej i efektywniej.

Najrzadziej sprzedawane towary umieszczaj na samej górze

Jeżeli prowadzisz biznes, którego część jest ściśle określona z sezonowością i daną porą roku (w branży odzieżowej będą to m.in. grube swetry czy odzież świąteczna), towary warto umieścić na górnej półce regału. Przez większą część roku nie będziesz jej potrzebować, więc nie musisz zajmować nimi miejsca na niższych półkach. Pamiętaj jednak, aby w takiej sytuacji nie obciążać najwyższych półek wielkogabarytowym sprzętem, chyba że zaopatrzysz się w regał o odpowiedniej konstrucji i dopuszczalnej większej wadze składowanych towarów. Wytrzymałe systemy magazynowe w postaci regałów półkowych, paletowych czy wspornikowych można znaleźć w sklepie internetowym http://regalit.pl/.

Wózek widłowy – bez niego ani rusz!

W zależności od typu transportowanego towaru, mamy zwykle do wyboru wózki paletowe z napędem, ręczne wózki paletowe, wózki podnośnikowe ręczne czy elektryczne wózki podnośnikowe. Do łatwiejszego sprzętu cięższych towarów, takich jak AGD, RTV czy sprzęt sportowy, najlepiej sprawdzają się niewielkie wózki paletowe. Korzystają z nich nie tylko hurtownie czy magazyny, ale również firmy kurierskie, dostarczające do klientów indywidualnych i firmowych sprzętu o niewygodnych gabarytach. Jeżeli mamy problem z doborem odpowiedniego sprzętu do swojej działalności, możemy poradzić się sprzedawcy w sklepie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here