Dlaczego wato nakładać powłokę ceramiczną na auto

Powłoka ceramiczna służy umożliwia zabezpieczenie lakieru przed zabrudzeniem i zarysowaniem. Pozwala na ochronę pojazdu przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, które powstają w wyniku działania warunków atmosferycznych. Czym jest powłoka ceramiczna do samochodu? Dlaczego warto ją stosować? Sprawdź poniżej.

Co to jest powłoka ceramiczna na auto?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami unijnym dotyczącymi ochrony środowiska  powłoka na samochodzie jest wykonywana przy użyciu lakierów wodnych. Powłoka lakiernicza nie jest tak twarda jak wcześniej używane lakiery, nie zawiera też szkodliwych związków dla środowiska ołowiu oraz toulenu. Przez to jest mniej odporna na zarysowania oraz działanie czynników atmosferycznych. Dlatego nakładana jest na nią dodatkowa powłoka ceramiczna, która wpływa na trwałość powłoki lakierniczej. To preparat, który stanowi dodatkową powłokę ochronną. Przygotowany jest na bazie dwóch składników: tlenku krzemku i – tytanu. Każdy z dostępnych środków powinienem zawierać atest.

Jakie korzyści daje zastosowanie powłoki ceramicznej do samochodu?

Powłoka ceramiczna na auto charakteryzuje się właściwościami hydrofobowymi oraz antykorozyjnymi. To sprawia, że jest odporna na osiadanie wody na karoserii, z łatwością można pozbyć się brudu. Lakier jest bardziej odporny na działanie chemii oraz ptasich odchodów. Zaletą powłoki ceramicznej jest również to, że wydobywa głębię z samochodu, lakier staje się bardziej szklisty. Odporny jest na działanie promieni słonecznych.

Jakie są dostępne rodzaje powłok ceramicznych?

Powłoki ceramiczne dzieli się ze względu na jakość oraz cechy i zastosowanie. Dostępne są preparaty, które różnią się od siebie lepszymi cechami antykorozyjnymi lub właściwościami hydrofobowymi albo słabszymi właściwościami dotyczącymi głębi koloru. Przed zdecydowaniem się na określony produkt powinieneś sprawdzić także stopień jej twardości. Widoczny jest na skali ołówkowej. Jeśli preparat jest wysokiej jakości, jest oznaczony 9H.

Jak nakładana jest powłoka lakiernicza?

Powłoka lakiernicza reaguje na powierzchnię samochodu, dzięki temu tworzy dodatkową warstwę ochronną. Przed nałożeniem jej, należy dokładnie oczyścić powierzchnię samochodu. Następnie za pomocą szmatki, należy nałożyć preparat i delikatnie przecierać powłokę samochodu. Powłokę ceramiczną należy nałożyć dokładnie oraz równomiernie na całą powierzchnię pojazdu. Nie należy pomijać żadnych fragmentów, ponieważ nie będzie możliwe osiągnięcie zamierzonego efektu. Po zakończeniu polerowania, ponownie należy oczyścić karoserię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here