Niezależnie od tego czy chodzi o małą firmę czy też duże przedsiębiorstwo, wybór programu magazynowego ma bardzo duże znaczenie i wpływa na jakość funkcjonowania biznesu. Na rynku mamy szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o wybór programu pozwalającego na sprawne zarządzanie firmą. Najważniejsze to dopasować oprogramowanie do indywidualnych potrzeb i oczekiwań przedsiębiorstwa. Na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania programu magazynowego dla firmy?

Oprogramowanie magazynowe powinno być funkcjonalne

Bogactwo asortymentu sprawia, że wybór oprogramowania magazynowego nie jest obecnie łatwy. Podstawą jest więc sprawdzenie, czy wybrany przez nas program jest w naszym przypadku funkcjonalnym rozwiązaniem, czyli dostosowanych do indywidualnych potrzeb prowadzenia magazynu przedsiębiorstwa. Stratą pieniędzy byłoby kupowanie dodatkowych funkcjonalności czy dodatkowego programu. Zaleca się przed zakupem przetestować wersję demo. Dzięki temu przekonamy się, że rzeczywiście możliwe będzie wykonanie wszystkich czynności z jednym programem. Opcja taka jest dostępna chociażby na stronie http://www.lomag.pl/, gdzie możliwe jest pobranie na dysk komputera kompleksowego programu magazynowego w wersji testowej.

Dodatkowe funkcje

Może się okazać, że dane oprogramowanie magazynowe nie będzie miało wszystkich potrzebnych funkcji, a ponadto po pewnym czasie podstawowa funkcjonalność programu może okazać się już niewystarczająca. Dlatego też warto stawiać na te oprogramowania, które dają możliwość rozbudowy o funkcje dodatkowe. Program powinien być zintegrowany z używanymi w firmie aplikacjami i być otwarty na rozbudowę o dedykowane funkcjonalności.

A co z wymaganiami sprzętowymi i awaryjnością?

Aby program magazynowy działał sprawnie i szybko, konieczne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. W związku z tym należy wcześniej sprawdzić, czy używane w firmie komputery, urządzenia drukujące i przenośne spełniają wymagania danego oprogramowania. Konieczne jest także posiadanie wystarczającej ilości pamięci RAM, gdyż oprogramowanie co jakiś czas się aktualizuje. Możliwe jest także korzystanie z wirtualnych serwerów, które przeznaczone są do hostingu aplikacji. Nie bez znaczenia jest także kwestia awaryjności. Program powinien działać be zarzutu, a nie stanowić przeszkodę dla firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here