Strony internetowe według zasady mniej znaczy więcej

Stworzenie strony internetowej nie jest wcale takim prostym zajęciem jakby się mogło wydawać. Dobra witryna potrzebuje wielu godzin pracy, bo spełniła oczekiwania zamawiającego. Zadbać należy nie tylko o efekt wizualny, ale także zawartość treści. Okazuje się jednak, że unikać należy przesytu. Tu mniej znaczy więcej!

Przejrzyste strony internetowe to klucz do sukcesu

Strona internetowa musi być naprawdę przejrzysta, czytelna i prosta w obsłudze. Te cechy sprawiają, że czytelnik nie ma od razu po wejściu ochoty wcisnąć krzyżyka jednoznacznego z opuszczeniem witryny. Jak więc stworzyć taką stronę, która zachęca do pozostania na niej? Przede wszystkim należy dobrze rozpisać informacje, które chce się na niej umieścić. Bardzo przydatne będzie umieszczanie je w kilku kategoriach, które na witrynie zostaną zamienione w zakładki i podstrony. Do tych, które z całą pewnością powinno się stworzyć należą: O nas/mnie, Oferta, Kontakt. W wersjach rozbudowanych umieszcza się także: Aktualności, Galerię, Cennik, Dotychczasowe realizacje. Ich nazwy i zawartość zależne są oczywiście od prowadzonej działalności i branży. Bardzo ważnym jest, by skonstruowane zakładki zyskały zawartość. Niech to nie będą puste lub przeładowane treścią podstrony. Tworząc opisy i umieszczając zdjęcia należy znaleźć tzw złoty środek. Warto zastosować wypunktowania lub wytłuszczenia w przypadku dłuższych artykułów. Wówczas odwiedzający bardzo szybko trafi na interesujący go fragment. Zasada minimalizmu dotyczy również umieszczania fotografii. Z nimi należy zwłaszcza uważać, gdy są zamieszczane w tekście. Zbyt duża ich ilość oddzielająca poszczególne fragmenty artykułu może zniechęcić użytkownika do dalszego czytania. Umiar musi zostać również zachowany w doborze kolorów i efektów specjalnych znajdujących się na stronie internetowej. Zbyt dużo barw i dodatków mogą bardzo łatwo stworzyć efekt kiczu i chaosu.

Strony internetowe – samemu, czy przy współpracy?

Tak jak napisaliśmy na początku, strony internetowe wcale nie są takie łatwe do stworzenia. By zrobić naprawdę dobry projekt potrzebna jest wiedza tak informatyczna jak i estetyczna. Ta pierwsza oczywiście będzie ważna przy stronie technicznej, a ta druga przy zachowaniu zasad o których pisaliśmy. Właśnie dlatego najlepiej jest zatrudnić do tego zadania specjalistów takich jak https://netstyle.pl/oferta/strony-internetowe, którzy zajmą się stworzeniem projektu według zamysłu właściciela biznesu. Co więcej, takie osoby doskonale wiedzą jakie chwyty marketingowe sprawdzają się przy pozyskiwaniu klientów. Posiadają również wiedzę w zakresie sklepów internetowych i administrowania witryną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here