Wydatek rzędu 10 000 złotych na telewizor to niemała inwestycja. Jeśli decydujesz się na tak drogi sprzęt, warto dogłębnie zapoznać się z wybranymi modelami i bardzo dokładnie przeanalizować ich możliwości. Jednym z takich telewizorów jest Samsung QLED QE65Q7FAMTXXH. Zobaczmy zatem, jakie właściwości posiada ten odbiornik z wyższej półki cenowej.

QE65Q7FAMTXXH – kilka słów o technologii QLED

QE65Q7FAMTXXH to telewizor z linii Samsung QLED z serii Q7F. Telewizory QLED to telewizory LCD, które swe działanie zawdzięczają wykorzystaniu kropki kwantowej (Quantum Dot). Kropka kwantowa umieszczona jest pomiędzy źródłem światła a filtrami kolorów. Technologia ta umożliwia pokrycie ponad 99% palety barw DCI oraz pozwala na uzyskanie ponad miliarda odcieni kolorów.

QLED w 65 calach

Model QE65Q7FAMTXXH posiada ekran o długości przekątnej wynoszącej 65”. Jest to więc odbiornik duży, umiejący wypełnić przestrzeń nawet sporego pomieszczenia. Telewizor ten wyświetla obraz w rozdzielczości UHD (4K), czyli w aktualnym już standardzie.

Co więcej, Samsung chwali się tutaj certyfikowanym UHD od stowarzyszenia Digital Europe, a także certyfikatem Ultra HD Premium , przyznawanym przez organizację UHD Alliance. Możesz więc śmiało założyć, że jakość wyświetlanych treści faktycznie stoi na poziomie „premium” i nie powinieneś być zawiedziony w tym zakresie.

Trochę o technologiach

Oczywiście telewizor QE65Q7FAMTXXH wykorzystuje technologię HDR, a w tym konkretnym przypadku Q HDR 1500 (ekran osiąga jasność do 1500 nitów). Zastosowano także autorskie rozwiązanie Q Conrast, które zwiększa szczegółowość obrazu. Technologia Q Viewing Angle, zgodnie z zapowiedziami Samsung, pozwala na oglądanie treści nawet spod większego kąta.

Samsung zaimplementował też technologię Precision Black, która w taki sposób kontroluje podświetlenie telewizora, by ekran jeszcze lepiej odzwierciedlał czerń i biel. Co więcej, wykorzystano również powłokę Ultra Black, która pochłania nadmiar światła dziennego. Wg skali PQI, jakość obrazu w modelu QE65Q7FAMTXXH wynosi wysokie 3100 punktów.

Kilka słów o designie

Design to oczywiście sprawa indywidualna i sam musisz rozstrzygnąć, jakie ma on dla Ciebie znaczenie. A jeżeli ma, oczywiście w jego ocenie kluczowe będzie Twoje indywidualne poczucie estetyki. QE65Q7FAMTXXH wykorzystuje tzw. Design 360, którym Samsung cechuje swoje topowe telewizory.

Charakteryzuje się on bardzo cieniutkimi ramkami i niewielką grubością telewizora. Tył urządzenia wygląda elegancko i minimalistycznie, co realnie może przypaść do gustu potencjalnemu nabywcy. Jest to jednak element wykraczający poza jakikolwiek obiektywizm – sam musisz określić, jaki masz do niego stosunek.

Porządek to podstawa!

Natomiast trzeba oddać Samsungowi, że naprawdę fajnie prezentuje się rozwiązanie Invisible Connection. Pozwala ono na odprowadzenie od telewizora tylko jednego, niemal przezroczystego kabla optycznego, który integruje ze sobą kabel zasilający, kabel antenowy oraz przewody urządzeń podpinanych pod telewizor (np. konsola czy czytnik Blu-ray).

Przewód prowadzony jest do modułu One Connect Box, do którego wpięte będą wszystkie wymienione urządzenia. Może Ci się spodobać także oryginalny pilot Smart Control, którym – po odpowiednim sparowaniu – będziesz mógł sterować dokładnie wszystkimi sprzętami podpiętymi pod telewizor.

Informacje dodatkowe

Model QE65Q7FAMTXXH posiada oczywiście wszelkie nowoczesne funkcje typowe dla Smart TV. Posiada szereg wyjść, w tym 4 złącza HDMI i 3 złącza USB. Telewizor może być powieszony na ścianie oraz posiada wymienne stojaki. Model QE65Q7FAMTXXH nie wykorzystuje zakrzywionego ekranu

Telewizor za 10 000 zł – czy warto?

Oczywiście na pytanie, czy warto zainwestować aż tyle w telewizor QE65Q7FAMTXXH, musisz odpowiedzieć sobie sam. Opis zastosowanych w nim technologii prezentuje się bardzo korzystnie, tak samo, jak np. fajnie pomyślany design czy funkcjonalności. Jeżeli szukasz telewizora z półki premium, jest to jeden z tych modeli, z którym warto się zapoznać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here