Jakie oprogramowanie do sklepu internetowego?

Podczas zakładania sklepu internetowego trzeba m.in. wybrać odpowiednie oprogramowanie. Na szczęściu opcji jest w tym zakresie coraz więcej. Są to zarówno programy bezpłatne, jak i rozwiązania pisane w całości od podstaw. Jak zatem wybrać dobrze?

Dużą popularnością cieszą się na pewno oprogramowania bezpłatne Open-Source. Wystarczy je pobrać i zainstalować na własnym serwerze. Jednym z częściej wykorzystywanych programów jest PretaShop, który jest niezwykle intuicyjny i łatwy do ewentualnej rozbudowy. Kolejne moduły można zainstalować bez ingerowania w kod źródłowy. Innym rozwiązaniem jest oprogramowanie Magento. To chyba opcja najbardziej zaawansowana biorąc pod uwagę rozwiązania darmowe. Magento daje duże możliwości w zakresie rozbudowy sklepu i nie tylko. Jest też systemem bardzo stabilnym i funkcjonalnym. Kolejnym darmowym rozwiązaniem jest WooCommerce, a więc wtyczka do WordPressa.

Poza tym do dyspozycji pozostają oczywiście rozwiązania płatne. Jedną z popularniejszych opcji w tym przypadku jest Shoper – dobrze rozbudowany system z niemal 250 funkcjami. Poza tym klienci często decydują się na Click Shop – oprogramowanie Home.pl. Zostało ono przygotowane w taki sposób, aby sklep internetowy można było uruchomić przy jak najmniejszej liczbie formalności. Dlatego też do dyspozycji oprócz systemu sklepu są szablony maili i nie tylko. Wartą uwagi opcją wydaje się być także IAI Shop, a więc dość rozbudowane oprogramowanie zintegrowane z wieloma systemami zewnętrznymi, które ułatwiają i usprawniają sprzedaż online.

Jeszcze innym rozwiązaniem jest Sky-Shop, czyli oprogramowanie połączone z wieloma integracjami. Pozwala ono na uruchomienie własnego sklepu internetowego w ciągu zaledwie paru minut. Można go przetestować zupełnie za darmo przez okres 14 dni. Ponadto ciekawą opcją jest także Comarch ERP e-Sklep. To oprogramowanie oferowane w wersji usługowej oraz stacjonarnej do zainstalowania na serwerze. Umożliwia m.in. szybki eksport towarów do sklepu oraz pozwala na sprawne zarządzanie stanami magazynowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here