iPhone X – oferty abonamentu z telefonem. Czy to się opłaca?

Gdy jesienią 2017 roku Apple zaprezentowało swój najnowszy model telefonu, czyli iPhone’a X , nawet najzagorzalsi fani i sympatycy marki otworzyli szerzej oczy. iPhone’y nigdy nie były urządzeniami tanimi, ale 999 dolarów, za które można było kupić w dniu premiery „Iksa”, było ceną trudną do przełknięcia. W polskich realiach, cena za iPhone’a X wynosiła około 5000 zł. Warto pamiętać też, że smartfony z logo w kształcie nadgryzionego jabłka zdecydowanie trzymają cenę, więc nawet obecnie, wiele miesięcy po premierze, trudno o znaczące przeceny czy nawet korzystny zakup używanego telefonu.  Czy, aby cieszyć się najnowszym iPhone’em, trzeba faktycznie jednorazowo wydać równowartość bardzo przyzwoitej miesięcznej pensji? Na szczęście nie, bo iPhone X dostępny jest również w ofertach abonamentu z telefonem. Czy taki zakup się opłaca?

iPhone X z abonamentem – oferta Orange

iPhone X z abonamentem dostępny jest między innymi w Orange. Jeśli chodzi o dokładne cenniki, te niekiedy ulegają zmianie – najczęściej na korzyść abonenta, bo pojawiają się promocje, rabaty czy wyprzedaże. Trzeba mieć jednak świadomość, że wybierając nowy numer w Orange z zamiarem dokupienia iPhone’a X, musimy liczyć się z opłatą na start. To kwota, którą należy uiścić za telefon przy podpisaniu umowy – wynosi ona najczęściej ułamek ceny urządzenia, nie jest jednak stała, bo uzależniona jest od wysokości abonamentu. Pozostała kwota dzielona jest na raty, które dolicza się do rachunku telefonicznego. Wysokość tych rat można modyfikować między innymi przez czas trwania umowy – 24 lub 36 miesięcy. Im dłuższa jest umowa, tym niższa comiesięczna opłata. Przy podpisywaniu nowej umowy zdecydowanie warto policzyć, jaka będzie końcowa cena za iPhone’a X. W praktyce okazuje się, że może być ona… niższa niż cena rynkowa. Jest to zaskakujące, bo można usłyszeć tezę, że telefon z abonamentem jest zawsze droższy. Prawda jest natomiast taka, że każdą propozycję należy sprawdzać . Różnica rzędu 200-250 zł mniej w stosunku do ceny telefonu kupionego w oficjalnej dystrybucji jest już jak najbardziej możliwa. Wszystko zależy od odpowiednio skonfigurowanej oferty.

Czy tańszy abonament znacząco zmienia cenę iPhone’a X?

Na ostateczną cenę iPhone’a X w abonamencie – jak już było wspomniane – ma wpływ wybrana taryfa. W rzeczywistości jednak jest tak, że ceny w różnych konfiguracjach abonamentu i długości trwania umowy są zbliżone, ale różnić się może sposób zapłaty. Przykładowo użytkownik, który zdecyduje się na iPhone’a X w abonamencie Orange i wybierze najtańszą dostępną ofertę, musi być gotowy na to, że nawet kilkukrotnie wyższa będzie opłata na start, ale dzięki temu niższa będzie późniejsza rata. Każdy może zdecydować samodzielnie, czy lepiej zapłacić więcej od razu, a potem mniej co miesiąc, czy na odwrót. W tym kontekście koniecznie trzeba też spojrzeć na to, co oferowane jest w danym planie taryfowym. W końcu również on jest elementem transakcji. Orange we wszystkich abonamentach daje nielimitowane rozmowy i SMS-y, ale różnią się one liczbą gigabajtów w pakietach internetowych, a także liczbą darmowych minut na połączenia zagraniczne. To znów indywidualna decyzja każdego użytkownika, ale czasem dla komfortu korzystania z telefonu, warto zdecydować się na droższy abonament.

iPhone X w abonamencie dla stałych klientów

Klienci, którzy przedłużają swoją umowę z Orange, mogą liczyć na trochę inne warunki zakupu iPhone’a X z abonamentem, niż osoby podpisujące nowe zobowiązanie. Jeśli wybierają ofertę „Plan Komórkowy Wzbogacony” lub „Plan Komórkowy Optymalny” nie muszą uiszczać opłaty na start. To rodzaj zaufania, który operator pokazuje abonentowi z dłuższym stażem. Za telefon trzeba wówczas płacić jedynie comiesięczne raty, a po ich zsumowaniu okazuje się, że abonent za iPhone’a X w Orange zapłacił mniej, niż kupując go za deklarowaną przez producenta cenę. Bez względu na to, czy abonent przedłuża umowę, przechodzi z innej sieci czy bierze nowy numer – iPhone X w abonamencie Orange ma cenę co najmniej konkurencyjną w stosunku do rynkowej, a w kilku wypadkach nawet niższą. Każdy może zapoznać ze szczegółami pod linkiem: https://www.orange.pl/sklep/Apple/iPhone-X-256GB/Szary.

iPhone X w abonamencie czy na własną rękę?

Jak wynika z powyższej analizy, iPhone X w abonamencie może być nawet tańszy od tego, kupowanego na własną rękę. Dużym bodźcem do zakupu iPhone’a X w abonamencie może być również fakt, że nie trzeba na niego z góry wykładać około  5000 zł. Jest to kwota znacząca i z pewnością nie jest łatwo ją uzbierać a następnie – jednorazowo wydać. O wiele łatwiej jest płacić ułamek całości w ramach comiesięcznych rat. Na koniec można się jeszcze zastanowić czy w ogóle warto wydać na smartfona taką kwotę – bez względu na to, czy kupując telefon na własną rękę czy biorąc go z abonamentem. Odpowiedź na to pytanie dla fanów marki jest zapewne oczywista. Dla pozostałych -kwestia pozostaje otwarta.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here