Dropshipping - co i jak?

Drpshipping to specyficzny model logistyczny sprzedaży internetowej, który polega na przenoszeniu procesu wysyłki na dostawcę. W tym przypadku rola sklepu internetowego ogranicza się jedynie do zbierania zamówień oraz ich przesyłanie do dostawcy. To on wysyła natomiast towar do klienta. Dropshipping wydaje się więc być niejako opcją typu win-win. Hurtownia nie musi martwić o dystrybucję swojego towaru, a sprzedawca wysyłką towaru do klienta.

Aby rozpocząć współpracę na zasadzie dropshippingu trzeba oczywiście na wstępie znaleźć odpowiednią hurtownię. W Polsce niestety wciąż jeszcze niewiele hurtowni działa na takiej zasadzie. Umowa podpisywana jest zwykle w formie elektronicznej. Przed jej podpisaniem warto jeszcze sprawdzić ceny oferowane przez hurtownię i je zweryfikować. Do wyboru pozostaje też model sprzedaży. Opcje są w zasadzie dwie. Można pokusić się o sprzedaż za pomocą portalów aukcyjnych lub sklepu internetowego. Każde rozwiązanie ma oczywiście swoje wady i zalety. Poza tym należy też pomyśleć o reklamie. Do hurtowni należy tylko wysyłka zamówionego towaru o klienta, a więc etap końcowy realizowania zamówienia.

W praktyce nie jest to oczywiście takie proste. Tak naprawdę jedyna różnica między taką formą sprzedaży a posiadaniem sklepu online jest fakt, że produkty nie znajdują się fizycznie na magazynie sklepu. Pracy jest więc tyle samo. Można w ten sposób jednak także sporo zarobić. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia reklama w sieci, o ile hurtownia będzie rzetelna i uczciwa. W miarę rozwijania się biznesu warto też pomyśleć jednak o założeniu własnego magazynu. Wysyłanie towaru od siebie, a nie od hurtowni również ma sporo zalet. Przede wszystkim w przypadku dropshippingu sprzedawca jest uzależniony w dużej mierze od hurtowni. Czasem może dojść do sytuacji, że klient będzie musiał czekać na zamówiony towar dłuższy okres czasu. To najczęściej kończy się niestety jego utratą. Osoby dokonujące zakupów w sieci cenią sobie przede wszystkim szybkość wysyłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here