jaką zabawkę militarną kupić dziecku?

Zabawki militarne uwielbiane są szczególnie przez chłopców, którzy lubią toczyć rycerskie pojedynki, bitwy czy bawić się w wojnę. Zabawki militarne pozbawione są ostrych krawędzi, są świetnie zabezpieczone, dzięki czemu nie stanowią niebezpieczeństwa w czasie zabawy. Takie zabawki dedykowane są dzieciom od 3 roku życia.

Dlaczego dzieci uwielbiają militarne zabawki?

Poczucie potrzeby posiadania zabawek militarnych przez dzieci nie ma związku z agresją. Większość dzieci lubi fikcyjne walki i wojny, ponieważ jest to efekt ich ogromnej wyobraźni. Chłopcy dzięki posiadaniu zabawek militarnych czują się silny, odważni i tacy dorośli. Pragną być zwycięzcą, lubią rywalizować z przeciwnikiem, ale jest to zdrowa rywalizacja. Taka zabawa pozwoli dziecku wyrzucić z siebie złe emocje.

Zabawki militarne dla dzieci

Maluchy już od małego wymyślają fikcyjne walki, czy to pokonują niewidzialnego wroga, czy próbują odwzorować bitwę. Bardzo często jest tak, że jedno dziecko nakręca drugie. Dlatego maluch pod wpływem swojego rówieśnika zaczyna interesować się militariami i bawić w strzelankę. Jest to świetna forma zabawy.

Można nie zgadzać się, żeby nasze dziecko korzystało z tego typu zabawek, jednak nie da się tego uniknąć. Dziecko może przecież bawić się zabawkami kolegów, lub nawet je pożyczać.

Czy militarne zabawki wpływają na agresję dziecka?

Wielu rodziców obawia się przed zakupem zabawek militarnych dla malucha, że mogą one powodować agresje. Czy tak jest? Jest to kłamstwo, zabawki militarne wcale nie wywołują agresji u dzieci. Dziecko jak się zdenerwuje zbędne mu są dodatkowe gadżety, agresja u dzieci ma zazwyczaj inne podłoże.

Każdy rodzic wie czy jego dziecko jest agresywne, czy bardziej spokojne. Bardzo często bywa tak, że maluch bawiący się plastikowym mieczem lub karabinek, na co dzień jest bardzo pogodnym, empatyczny, i miły dzieckiem. Jeżeli dziecko ma problemy z agresją, rodzic zdaje sobie z tego sprawę i wie, że do kłopotów wcale nie są potrzebne zabawki militarne.

Przeczytaj też: http://www.ecu-marketing.pl/zabawki-militarne-jakie-akcesoria-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here