Ochrona prawna w biznesie

Aktualnie prowadzenie działalności gospodarczej to duże wyzwanie. Nie tylko pod kątem utrzymania się na rynku, zdobycia klientów, czy zachowania płynności finansowej, ale również pod względem prawnym. Różnorodne przepisy, ustawy, rozporządzenia mogą niejednego przedsiębiorcę przyprawić o zawrót głowy lub wręcz wpędzić w poważne kłopoty.

Radcy prawni – Rozwiązania dla biznesu

Prowadząc firmę należy więc pamiętać o tych kwestiach i odpowiednio się zabezpieczyć. Tutaj z pomocą przychodzi radca prawny. Jest to idealne rozwiązanie nie tylko dla dużych firm, ale również dla mniejszych. Nie każdy potrafi się odnaleźć w przepisach czy kruczkach prawnych.

Radcę prawnego można zatrudnić poprzez kancelarię prawną lub bezpośrednio na etacie w firmie. Oba rozwiązania mają swoje plusy i w zależności od potrzeb danego przedsiębiorstwa należy rozważyć, która opcja będzie korzystniejsza.

Na co zwrócić uwagę?

Radca prawny zatrudniony w kancelarii i świadczący usługi dla firmy, to rozwiązanie dla podmiotów, które mają stabilną sytuację prawną i potrzebują wsparcia w poszczególnych przypadkach. Kancelaria wystawia za zrealizowane usługi fakturę i nie trzeba się martwić kwestiami zatrudnienia czy stałej pensji.

Należy jednak pamiętać, że taki radca prawny ma pod opieką kilka firm jednocześnie. Dlatego nie zawsze może służyć poradą w odpowiednim momencie. A jak wiadomo w kwestiach prawnych czas bardzo często jest decydującym elementem zakończenia danej sprawy pozytywnie.

Etat dla radcy prawnego?

Firmy, które stale współpracują z innymi na zasadach umów powinny rozważyć zatrudnienie radcy prawnego na etat. W dużych korporacjach są nawet oddzielne działy prawne, które realizują wszelkie zadania w tym zakresie. Przygotowują umowy, aneksy. Weryfikują zobowiązania, roszczenia oraz przygotowują pisma i odwołania.

Firma nie musi się już w takim przypadku zgłaszać do radcy prawnego, ponieważ osoba zatrudniona na tym stanowisku sama doskonale zna zakres swojej odpowiedzialności. Reaguje na bieżąco i jest w stanie rozwiązać dany problem bardzo szybko.

Radca prawny na etacie zna specyfikę firmy, jej słabsze strony i dzięki temu potrafi odpowiednio dostosować działania, aby jego praca była skuteczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here