Okna aluminiowe do Twojego domu

Kiedy jesteśmy na etapie budowy domu, często dopadają nas różnego rodzaju wątpliwości odnośnie zastosowania takiego, a nie innego rozwiązania. Na przysłowiowy pierwszy ogień idą drzwi i okna, ponieważ to one izolują wnętrze od chłodu oraz upału. Dzisiejszy artykuł poświęcimy właśnie wybieraniu okien do domu, a konkretnie skupimy się na oknach aluminiowych.

Okna aluminiowe – czy rzeczywiście sprawdzą się w budownictwie mieszkalnym?

Niegdyś okna wykonane z aluminium były stosowane głównie przez dużych inwestorów komercyjnych. Obecnie ze względu na swoje bogate właściwości cieszą się coraz większym uznaniem wśród klientów indywidualnych, którzy coraz częściej sięgają po nie przy budowie własnych domów.

Okna aluminiowe jak najbardziej sprawdzają się w jednorodzinnych domach mieszkalnych, a wszystko przez wzgląd na ich właściwości techniczne oraz estetyczne. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór konkretnych okien aluminiowych, powinniśmy dokładnie zapoznać się z ich właściwościami, gdyż nie wszystkie typy są wskazane do tego, aby uzupełniać nimi otwory okienne.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania okien aluminiowych do naszego domu?

Przede wszystkim najważniejszą kwestią, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jest profil aluminiowy. Dlaczego to takie ważne? Głównie dlatego, że nie każdy z nich nadaje się do zastosowania w budynku mieszkalnym. Profile aluminiowe możemy podzielić na zimne i ciepłe. Te pierwsze odznaczają się niską termoizolacyjnością, w związku z czym można je stosować głównie w budynkach o przeznaczeniu komercyjnym. Jeżeli mowa o profilach ciepłych, to właśnie one idealnie sprawdzą się w przypadku domów jednorodzinnych, gdyż w ich wypadku termoizolacja jest dużo lepsza.

W związku z powyższym pamiętajmy o tym, że zanim podejmiemy ostateczną decyzję odnośnie zakupu okien, upewnijmy się, że posiadają one profile ciepłe. Jeżeli nie potrafimy samodzielnie tego zweryfikować, warto skonsultować się ze specjalistą.

Aluminiowe okna do różnych kształtów otworów okiennych

Jeżeli posiadamy w swoim domu otwory okienne o niecodziennym kształcie jak choćby okrągłe, trójkątne itp. to nie musimy się obawiać, że nie znajdziemy do nich odpowiednich okien, ponieważ te wykonane z aluminium świetnie sprawdzą się w tej roli.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here