Jaki nagrobek wybrać

Nie jest łatwo wybrać nagrobek dla zmarłej bliskiej osoby. Proces powinien przebiegać sprawnie i w warunkach komfortowych. Chodzi przede wszystkim o to, żeby po raz ostatni, oddać należy szacunek zmarłej osobie.

Oferta nagrobków

Oferta nagrobków jest różnorodna, dlatego każdy bez większych problemów powinien znaleźć coś dla siebie. Należy pamiętać, że pomniki wykonywane są z granitu, ponieważ najważniejsza jest wysoka jakość. Pomniki niskiej jakości mogą płowieć i pękać pod wpływem wilgoci oraz niskiej temperatury. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, to koniecznie powinieneś sprawdzić nagrobki Poznań. Wszystkie oferowane pomniki są produkowane we własnym zakładzie produkcyjnym.

Zalety nagrobków granitowych

Granit jest jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, a do tego jest dużo prostszy w pielęgnacji. Jeśli chcesz oddać hołd bliskiej osobie, to koniecznie sprawdź nagrobki granitowe Poznań. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że jednym z najtrwalszych materiałów na Ziemi jest właśnie granit. Cechuje się on bardzo dużą odpornością na zewnętrzne czynniki. Oznacza to, że pomnik może przetrwać wiele lat w niezmienionym stanie. Wybór materiału, z którego powstanie nagrobek powinien być dokładnie przemyślany. Najbardziej odpornym na zniszczenia kamieniem jest bez wątpienia granit. Ten surowiec naturalny dobrze znosi zmienne warunki pogodowe. W surowych warunkach cmentarnych jest to zdecydowanie najpewniejszy wybór.

Właściwości granitu

Dużym uznaniem cieszą się nagrobki granitowe wykonane z granitu skandynawskiego. Warto dodać, że ten rodzaj granitu nabywał swoje właściwości pod bardzo wysokim ciśnieniem przez tysiące lat. Oczywiście wykorzystywane są również inne rodzaje granitów dobrej jakości. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych zakładów, które wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią wśród klientów. Do cięcia płyt używane są włoskie maszyny o precyzji laserowej. Bardzo często o pomniki z marmuru pytają klienci.

Wybór nagrobka

Precyzja urządzeń pomiarowych jest również bardzo istotna. Dlatego tak ważne jest dokładne oznaczenie miejsc wierceń i ścięć. Należy także pamiętać o odpowiedniej konserwacji nagrobków z granitu. Można je myć samą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Wcześniej jednak trzeba usunąć wszystkie liście oraz pozbyć się piasku. Trzeba koniecznie pamiętać, że nagrobek musi być suchy, zanim przejdziemy do dalszych czynności. Warto używać specjalnych ściereczek z mikrowłókna, które można zamówić w sklepie internetowym.

Nagrobek powinien być traktowany jak mebel, dlatego nie ma sensu używać chemii oraz impregnatów. Niektórzy stosują wosk do pielęgnacji, ale jest to raczej zbędne. Od preferencji klienta zależy ostateczny wybór pomnika. Można wyróżnić:

  • grobowiec,
  • nagrobek urnowy
  • oraz ziemny.

Zdecydowanie największą popularnością cieszy się pomnik ziemny. Klienci mają do wyboru także nagrobki pojedyncze oraz podwójne. Można śmiało powiedzieć, że z granitu wykonywana jest większość pomników. Warto też wykupić ubezpieczenie, ponieważ nie są to wysokie koszty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here