Samochody poflotowe, czyli używane są tymi samochodami, jakie coraz częściej kupują Polacy, zwłaszcza przedsiębiorcy z różnych branż, w których na co dzień wykorzystuje się samochody. Wobec tego, warto dowiedzieć się, czy zakup takiego pojazdu faktycznie jest ryzykowny, czy warto się na to zdecydować, oszczędzając tym samym pieniądze.

Co wiadomo na temat samochodów poflotowych?

Na portalu aukcje.efl.com.pl można kupić samochody poflotowe i można mieć 100% pewności, że są to samochody bezpieczne, wygodne i w dobrym stanie technicznym. Aukcje EFL bowiem od dawna pracują na to, by cieszyć się doskonałą renomą. Przed zlicytowaniem takiego samochodu i wzięciem go w leasing można sprawdzić dokumenty pojazdu oraz jego szczegółowe zdjęcia. Można wyjaśnić sobie wszystkie wątpliwości z właścicielem pojazdu. Poza tym, można zdecydować się na to, żeby po spłaceniu rat leasingu samochód ten zostawić u siebie. Niestety, nadal panuje wiele mitów na temat samochodów poflotowych i dobrze będzie wyjaśnić przynajmniej część z wątpliwości. Otóż, po stronie serwisu i pierwotnego właściciela floty wszystko może być w porządku, a samochód będzie w nienagannym stanie. Jednak, tuż po jego zlicytowaniu wiele zależy od aktualnego kierowcy. Nie może on bowiem wychodzić z założenia, że jeśli nie jest czegoś właścicielem to nie musi na bieżąco dokonywać przeglądów, naprawiać awarii i sprawdzać podzespołów w samochodzie.

O czym należy bezwzględnie pamiętać w przypadku samochodów poflotowych?

Generalnie, przed zakupem samochodu poflotowego należy koniecznie pamiętać o tym, by sprawdzić historię takiego pojazdu. Regularne serwisowanie to podstawa. Warto też większą uwagę zwrócić na licznik, czy przebyte awarie. Po prostu, należy poznać historię takiego pojazdu, zanim będzie się nim jeździć. Samochody służbowe to coraz częściej samochody poflotowe i należy zrobić wszystko,  by korzystać ze sprawdzonych egzemplarzy. Firmy oferujące takie pojazdy muszą więc dbać o własną renomę, oferując bezpieczne modele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here