Internet

Jaka jest dobra prędkość internetu? Szybkość łącza szerokopasmowego (lub Internetu) jest bardzo ważna, ponieważ im szybsze jest połączenie, tym więcej możesz zrobić online. Oznacza to również, że więcej osób może jednocześnie korzystać z łącza szerokopasmowego bez przeszkadzania sobie nawzajem. Niemniej jednak świat prędkości Internetu może być zagmatwany. Wiele osób nie wie, jaka jest ich prędkość internetu lub nie ma pewności, co oznaczają liczby, gdy porównują plany szerokopasmowe. Aby ominąć te bariery, zawsze lepiej jest wiedzieć, jak działa łącze szerokopasmowe, jak sprawdzić prędkość Internetu i dlaczego nie zawsze uzyskuje się obiecane superszybkości. Upraszczając, prędkości łącza szerokopasmowego pokazują, jak szybko dane mogą przychodzić (pobierać) i wychodzić (przesyłać) przez router (modem). Prędkości Internetu są zwykle podzielone między prędkość pobierania i prędkość wysyłania, ponieważ są to dwie różne rzeczy: pobieranie mierzy szybkość, z jaką można odbierać dane z sieci, a prędkość wysyłania oznacza szybkość przesyłania danych przez sieć.

Często zdarza się, że prędkość pobierania jest znacznie wyższa niż prędkość wysyłania. Dzieje się tak, ponieważ ludzie spędzają większość czasu na przesyłaniu strumieniowym filmów i muzyki, sprawdzaniu mediów społecznościowych lub na przykład pobieraniu gier. Przeciętny użytkownik spędza znacznie mniej czasu na przesyłaniu danych, robiąc takie rzeczy, jak publikowanie zdjęć lub filmów w mediach społecznościowych, wysyłanie e-maili i tak dalej.

Każdy plan szerokopasmowy będzie reklamował maksymalną prędkość, ale ważne jest, aby wiedzieć, że są to prędkości „do”, a rzeczywista prędkość może się różnić. Szybkość Internetu mierzona jest w megabitach na sekundę (Mb / s), a im większa liczba megabitów ma Twój plan, tym szybsze jest połączenie.

Na przykład wiele pakietów usług szerokopasmowych będzie oferować prędkości do 100 Mb / s. Możliwe jest uzyskanie jeszcze wyższych prędkości do 1 000 Mb / s, ale te umowy są drogie i nie są konieczne dla przeciętnych gospodarstw domowych.

Dobra prędkość łącza szerokopasmowego w dużym stopniu zależy od sposobu korzystania z Internetu. To, co można by uznać za dobrą prędkość łącza szerokopasmowego dla gospodarstwa domowego składającego się z dwóch osób, które rzadko korzystają z Internetu, będzie znacznie różniło się od prędkości wymaganej w gospodarstwie domowym złożonym z graczy online lub uzależnionych od Netflix.

Musisz zrozumieć sposób korzystania z Internetu w swoim gospodarstwie domowym, zanim zdecydujesz, jaka jest dobra prędkość łącza szerokopasmowego.

Twoje wykorzystanie można podzielić na trzy typy:

– Jeśli używasz połączenia tylko kilka razy w miesiącu, aby sprawdzić e-maile i trochę surfować po Internecie, zostanie to uznane za mało użyteczne i możesz wybrać jeden z tańszych planów z ograniczonymi (ograniczonymi) danymi.

– Jeśli codziennie korzystasz z łącza szerokopasmowego i spędzasz czas na Facebooku lub innych platformach mediów społecznościowych, oglądając filmy lub oglądając telewizję strumieniową, będzie to traktowane jako medium. Może się okazać, że pakiet oferujący do 30 Mb / s może nie być odpowiedni i możesz osiągnąć nawet 100 Mb / s.

– Jeśli spędzasz dzień na grach, nieprzerwanie oglądając telewizję online lub regularnie pobierasz muzykę, filmy i gry, musisz nadać priorytet szybkości, ponieważ byłoby to uważane za intensywne użytkowanie. Większość porad sugeruje, że będziesz potrzebować ponad 100 Mb / s.

Jest wiele rzeczy, które mogą wpływać na szybkość połączenia i mogą powodować niską prędkość łącza szerokopasmowego, np.: rodzaj twojego połączenia: Istnieją trzy główne sposoby łączenia się z Internetem: światłowód Kraków (UFB), który nie jest dostępny wszędzie, ale jego zasięg rośnie z dnia na dzień, VDSL, który jest częściowo światłowodowy i zapewnia niezawodne połączenie, jest również najpopularniejszy połączenie; i ADSL, który wykorzystuje ten sam miedziany przewód telefoniczny co VDSL. Połączenia ADSL mają zwykle tę samą cenę, ale są mniej niezawodne i często mają wolniejsze prędkości niż połączenia światłowodowe lub szerokopasmowe.

Internet światłowodowy dla firm Kraków od https://ith.eu/ to świetny wybór, jeśli zastanawiasz się jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie. Internet Kraków jest bardzo przydatny, a wręcz niezbędny do prowadzenia dobrej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here