Skąd wziąć dostawców do sklepu internetowego?

Osoby, które chcą rozpocząć swoją działalność w formie sklepu internetowego muszą oczywiście znaleźć najpierw odpowiednich dostawców towaru. W tym przypadku najpierw trzeba zastanowić się nad ewentualnym asortymentem.

Dobry dostawca w przypadku sklepów online to zwykle klucz do sukcesu. Sklep internetowy nie ma bowiem prawa bytu, jeśli towary nie są dostępne w dobrej cenie i szybko. Ogromne znaczenie ma przede wszystkim szybkość realizowania zamówienie. Tymczasem sklepy internetowe na ogół nie posiadają własnych, dużych magazynów. Zwykle zamawiane są u dostawcy już po złożeniu zamówienia przez klienta. Tymczasem klientom bardzo często zależy na szybkiej wysyłce opłaconego towaru.

Ofertę potencjalnych dostawców można w łatwy sposób zdobyć za pomocą serwisów internetowych, forów, grup tematycznych czy blogów. Dobrze jest zapoznać się z różnego rodzaju serwisami branżowymi. Tam zresztą można od razu nawiązać szybki kontakt z daną firmą. Najczęściej w przypadku sklepów internetowych dostawcami są hurtownie oraz dystrybutorzy firmowi większych marek. Poza tym można też nawiązać współpracę z dostawcami zagranicznymi z Chin czy Tajlandii. Jednak w takiej sytuacji warto zadbać o możliwość zwrotu uszkodzonego towaru. W czasie tak długiej podróży o różnego rodzaju wypadki nie jest trudno.

Dla sklepów internetowych, które dopiero wchodzą na rynek korzystnym rozwiązaniem może być także usługa dropshippingu. W takiej sytuacji w momencie złożenia zamówienia to nie sklep, a hurtownia wysyła zamówiony towar do klienta. W ten sposób w znacznym stopniu można między innymi obniżyć koszty logistyczne. Poza tym podczas nawiązywania kontaktu z potencjalnymi dostawcami trzeba przygotować się na negocjacje odnośnie cen towaru. Nigdy nie należy godzić się na pierwszą zaproponowaną cenę, jaką podaje hurtownik czy inny dostawca. W przypadku składania większych zamówień czy długotrwałej współpracy można zwykle liczyć na atrakcyjne rabaty cenowe. Wówczas cena jednostkowa produktów znacznie spada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here