Reklamowanie sklepu internetowego na Facebooku

Obecnie każdy liczący się sklep internetowy powinien posiadać własny fanpage na Facebooku. Można to zrobić oczywiście całkowicie za darmo. Takie konto ma na celu promowanie sklepu. Poza tym oferuje dostęp do wielu ciekawych statystyk i nie tylko.

Samo stworzenie fanpage’a jest bardzo proste. Wystarczy skorzystać z przeznaczonego do tego zadania kreatora. Dzięki temu rozwiązaniu można w jednym miejscu gromadzić wszystkich potencjalnych klientów danego sklepu internetowego. Można do nich regularnie wysyłać informacje o promocjach czy konkursach. Za sprawą dobrze przygotowanej treści można trafić do bardzo szerokiej grupy odbiorców. Poza tym w przeciwieństwie od np. newslettera treści wyświetlają się wszystkim osobom, przez co wiele osób na danym sklep może natrafić zupełnie przypadkowo.

Poza tym skorzystać można również z opcji płatnej reklamy na Facebooku. Serwis oferuje w tym zakresie naprawdę wiele możliwości. Można m.in. określić dokładną grupę docelową potencjalnych klientów. W ten sposób reklama staje się o wiele bardziej skuteczna. Nie trzeba też od razu inwestować w nią ogromnych środków finansowych. Reklama to świetny sposób na pozyskanie nowych fanów i potencjalnych klientów. Z kolei w przypadku już zdobytych klientów można im zaoferować możliwość regularnego otrzymywania informacji odnośnie promocji.

Wiele osób decyduje się polubić dany fanpage z uwagi na możliwość otrzymywania informacji o kuponach rabatowych czy ciekawych promocjach. Od niedawna Facebook za sprawą funkcji „oferty” pozwala na rozdawanie kuponów rabatowych. To jeden z ciekawszych i skuteczniejszych sposobów na pozyskiwanie i utrzymywanie klientów. Dużą popularnością cieszą się też z reguły konkursy prowadzone na fanpage’u. Rozdając kilka upominków można dotrzeć do bardzo szerokiej grupy odbiorców.

Działania na portalach społecznościowych można prowadzić samodzielnie, co jest rozwiązaniem oczywiście najtańszym. Z drugiej strony na rynku nie brak doświadczonych agencji, które zajmują się tym profesjonalnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here