szkolenia z dofinansowaniem

Nie ma wątpliwości, że utrzymanie się na zawodowym rynku pracy oraz wspinanie się po kolejnych szczeblach zawodowej kariery, jest dzisiaj możliwe jedynie poprzez ciągłe dokształcanie się. Polacy są tego świadomi, dlatego w ostatnim czasie tak prężny rozwój przechodził sektor szkoleniowy. Oczywiście, w czasie pandemii koronawirusa zauważa się spory kryzys w tej gałęzi gospodarki, natomiast jest to też dobry czas na prowadzanie i wypróbowanie nowoczesnych technologii. Obecnie z powodzeniem realizowane są między innymi szkolenia online, które zresztą cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Coraz więcej osób korzysta z rozmaitych szkoleń oraz kursów, dzięki którym mogą aktualizować, zdobywać nową wiedzę, ale także nabywać kolejne umiejętności, tym samym zwiększać swoją wartość jako pracownik w danej branży. Konieczność ciągłego dokształcania się wymuszą również pracodawcy i to oni coraz częściej finansują kursy zatrudnionej kadrze, uwzględniając typ danych stanowisk w odpowiednich działach. Czy wiesz, że dzisiaj w ten sposób w pracowników inwestuje już ponad połowa przedsiębiorstw działających na terenie Polski? Na początku były to głównie firmy z międzynarodowym kapitałem, natomiast dzisiaj widać wyraźny trend dbania o własny personel także wśród przedsiębiorców z naszego kraju. Co ciekawe, dla samych zatrudnionych możliwość brania udziału w zawodowych szkoleniach traktowana jest jako wartość dodana, bonus do podstawowego wynagrodzenia. Do firmy, w których organizowane są szkolenia, składanych jest nawet dwa razy więcej CV, aniżeli do tych, które nie dbają o rozwój zatrudnionej kadry.

Pamiętajmy również, że dzisiaj istnieje możliwość brania udziału w szkoleniach, które są dofinansowywane. Trzeba wiedzieć, że wydatek na cykliczny, certyfikowany kurs najlepszej jakości jest spory i wynosi nawet kilka tysięcy złotych. Nie każdego pracownika na taki rozwój stać, nie każdy przedsiębiorca może też pozwolić sobie na tak duże inwestowanie w zatrudnioną kadrę. Właśnie dla takich osób z pomocą przychodzi Baza Usług Rozwojowych. BUR to platforma online, na której udostępniane są aktualne szkolenia dla różnych branż, na przykład kurs księgowości online. Tego rodzaju szansa na zdobywanie dodatkowych kwalifikacji zawodowych jest zarówno dla indywidualnych chętnych, ale także dla całych firm, które zgłaszają zatrudniony personel. W tego typu szkoleniach udział mogą brać także właściciele biznesów, którzy generują dochody, prowadząc własną działalność gospodarczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here