Kolejkomaty to urządzenia, których podstawowym celem jest usprawnienie funkcjonowania firmy. Kolejkomaty mają zastosowanie w placówkach, w których świadczy się kilka usług jednocześnie oraz tam gdzie znajduje się wiele stanowisk, przez co sprawna obsługa klienta może być utrudniona.

Jak działa kolejkomat?

Jego działanie jest bardzo proste – poprzez nadanie osobom numerków kolejkomat rejestruje ich, porządkując ich w określonej kolejności. Dzięki temu kolejkowicz dokładnie wie kiedy dokładnie będzie obsłużony. Świadomość ile osób oczekuje przed nami daje poczucie organizacji i spokoju – kolejkowicz może spokojnie oczekiwać na swoją kolej, jeśli wie, że przed nim jest jeszcze wielu oczekujących może w tym czasie załatwić inne sprawy czy chociażby skorzystać z toalety lub zadzwonić.

Jest to ogromny komfort również ze względu na to, że oczekująca na przyjęcie osoba nie musi bacznie pilnować swojego miejsca, stojąc dłuższy czas w kolejce. Nie ma obawy, że ktoś inny będzie próbować wejść bez kolejki, w związku z tym kolejkowicze mogą spokojnie oczekiwać na „wezwanie” numerka czekając na wygodnej kanapie lub krześle.

Zastosowanie kolejkomatów

Choć kolejkomat jest to dość nowe rozwiązanie, można natknąć się na nie coraz częściej, w różnego rodzaju placówkach publicznych. Kolejkomaty wykorzystuje się w ośrodkach zdrowia – szpitalach i przychodniach, w punktach pobrań laboratoryjnych, bankach, urzędach oraz dużych korporacjach.

System zarządzania ruchem klientów to ogromny postęp nie tylko z punktu widzenia osób oczekujących, które próbują sprawnie i szybko załatwić daną sprawę. To także ogromne ułatwienie dla placówek. Dla nich kolejkomaty to szansa na usprawnienie obsługi interesantów, z zachowaniem porządku, bezpieczeństwa i ładu.

Wykorzystanie kolejkomatów znacząco wpływa na poprawę warunków pracy urzędników, pracowników recepcji, banków, przychodni dając im większy komfort i lepsze warunki obsługi klientów.

Intuicyjne i proste

Mimo, że kolejkomaty to urządzenia nowoczesne, to świetnie łączą nowoczesne technologie z funkcjonalnością. Intuicyjna obsługa, oparta najczęściej na panelu dotykowym gwarantuje, że nawet osoby starsze, które na co dzień nie mają do czynienia z techniką bez trudu poradzą sobie z obsługą kolejkomatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here