fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta jest lekarzem specjalistą, który za zadanie obiera poprawienie jakości życia i sprawności fizycznej pacjenta przy pomocy bodźców fizycznych.

Fizjoterapia ma na celu:

  • złagodzenie lub całkowite wyeliminowanie dokuczliwych dolegliwości takich jak bóle stawów,
  • zapobieganie dalszemu rozwojowi obecnych chorób i wad postawy,
  • zwiększenie komfortu i uniknięcie kontuzji płynących z uprawiania sportu,
  • zapewnienie prawidłowego rozwoju postawy u dziecka.

Jakie są rodzaje leczenia fizjoterapeutycznego i jakie mają zadanie?

Fizjoterapeuta Wrocław zawiera wiele zabiegów i sprawdzonych metod, które należy dobrać do naszych potrzeb i możemy podzielić je na kilka kategorii.

  • Kinezyterapia – polega na leczeniu dolegliwości za pomocą aktywności ruchowej. Ćwiczenia z ciężarkami, ćwiczenia rozciągające, zabiegi w wodzie prowadzą do wyeliminowania źródła bólu. Jej zadaniem jest całkowite wyeliminowanie problemu i przygotowanie do dalszej terapii, jeśli ta okaże się konieczna.
  • Fizykoterapia – przy pomocy sprawdzonych i w 100% bezpiecznych metod jak impulsy elektryczne, świetlne, dźwiękowe lub niska temperatura. Stosuje się ją w przypadku rehabilitacji i uśmierzania bólu złamanych kończyn i uszkodzonych mięśni, leczeniu przewlekłych chorób jak osteoporoza oraz niwelowaniu obrzęków stanów zapalnych przez stymulowanie układu odpornościowego.
  • Masaż – jest fundamentalnym elementem praktyki fizjoterapeutycznej. Stosuje się go w przygotowaniach do leczenia, w trakcie rehabilitacji lub w celu zniwelowania ryzyka kontuzji sportowych. Jest on również bardzo popularną metodą walki ze stresem i wewnętrznymi napięciami, które stają się coraz większym problemem współczesnego człowieka.

Dlaczego warto odwiedzić gabinet fizjoterapii z dzieckiem, które nie odczuwa nieprzyjemnych objawów?

Profilaktyka jest w każdym względzie lepsza od leczenia, przez cały czas idący do przodu postęp technologiczny coraz więcej dzieci i młodzieży boryka się z problemem nieprawidłowej postawy.

Fizjoterapeuta Wrocław podczas wizyty określi, czy potomek nie kształci u siebie złych nawyków w postaci krzywego siedzenia lub garbienia się. Im wcześniej udamy się do lekarza, tym lepiej, ponieważ długo negowany problem prędzej czy później da o sobie znaki w postaci bólu i konieczności leczenia, któremu można łatwo zapobiec.

Czy rehabilitacja jest bolesna?

Wszystko zależy od pacjenta i jego przypadku, wielu przypadkach ból jest konieczny w trakcie zabiegu w celu osiągnięcia pożądanego celu, ale jest on znacząco mniejszy, niż w przypadku nieleczonej dolegliwości i korzyści z niego płynące są nieporównywalne.

Kiedy umówić się na wizytę?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, im wcześniej, tym lepiej. Jeżeli zaczynasz odczuwać jakikolwiek powracający ból stawów lub pleców, odczuwasz nieustające zmęczenie i stres, w miejscu urazu pojawia się obrzęk, udaj się do fizjoterapeuty. Nawet w przypadku kiedy nie towarzyszą ci wyżej wymienione symptomy, wizyta może znacząco poprawić komfort twojego życia przez zmianę niektórych niezdrowych nawyków, których nie jesteś nawet świadomy. Szybko zauważony problem z  odpowiednio dobranym leczeniem, ma największą szansę i jego usunięcie i powrót do pierwotnej formy. Im dłużej zwlekamy, tym coraz dłuższa i trudniejsza staje się terapia, a pełna rehabilitacja może okazać się nieosiągalna.

Każdy sportowiec również powinien przynajmniej raz udać się na wizytę, konsultacja z lekarzem pozwoli nie tylko na znaczące obniżenie szansy na kontuzję i nieprzyjemnych skutków ubocznych po treningu, ale zwiększy efektywność twoich ćwiczeń i przyjemność z nich płynącą.

W fizjoterapii możemy skorzystać z wielu różnych usług z zakresu zdrowia np. wady postawy, rehabilitacja po operacji, rehabilitacja sportowa oraz wiele więcej. Fizjoterapeuci dopierają odpowiedni rodzaj leczenia do naszych schorzeń i potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here