Jaki hosting dla sklepu online?

Podczas zakładania sklepu internetowego trzeba nie tylko wykupić dla niego odpowiednią domenę, która będzie wyróżniać go na tle konkurencji, ale i wybrać system sklepu lub zlecić profesjonalnej firmie stworzenie strony internetowej. Ponadto gotowy już sklep z wprowadzonymi produktami trzeba umieścić na serwerze. Tu pojawia się zwykle pytanie – jaki hosting na potrzeby sklepu internetowego wybrać?

Najtańsze usługi hostingowe skierowane są przede wszystkim do osób, które prowadzą strony w celach hobbistycznych. W przypadku e-sklepów, gdzie początkowo produktów nie ma zbyt wiele nie trzeba jeszcze inwestować w dedykowaną usługę serwerową. Doskonale sprawdza się bowiem hosting wirtualny. Jest on stosunkowo tani, a przy tym klient zyskuje opiekę administracyjną i gotowy panel do zarządzania daną usługą. Niestety moc obliczeniowa i przestrzeń serwerowa nie pozostaje tylko i wyłącznie do jego dyspozycji. W momencie kiedy sklep internetowy zaczyna sobie lepiej radzić można zdecydować się już na hosting VPS – Virtual Private Server. Takie rozwiązanie jest coraz popularniejsze.

Takie konto hostingowe pozwala m.in na uzyskanie pewnych zasobów serwera, który obsługuje także innych klientów. Moc obliczeniowa, przydzielony transfer czy przestrzeń dyskowa są wówczas uzależnione do tego jaki pakiet został wybrany. W usłudze VPS w przeciwieństwie do wirtualnego serwera klient jest oddzielony od innych. Ma swoje oprogramowanie oraz system operacyjny. Otrzymuje też gwarancję pewnych parametrów serwera.

Największe e-sklepy, które mają tysiące użytkowników i produktów dziennie wymagają już serwerów dedykowanych. To niezawodne hostingi, elastyczne pod względem systemu operacyjnego i oprogramowania. Są też bardzo wydajne, gdyż cała moc obliczeniowa skierowana jest na potrzeby jednego klienta. Poza tym można je w dowolny sposób konfigurować i dostosowywać do swoich potrzeb. Jenak jest to oczywiście rozwiązanie ze wszystkich trzech najdroższe. Nie każdy więc może sobie na nie już na początku pozwolić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here