dodatkowa wiedza
Fot. Pexels.com

Pandemia koronawirusa mocno zmieniła nasze życia. Jednym z aspektów nowej rzeczywistości jest przeniesienie wielu usług do świata online. Elementy, o których wcześniej myśleliśmy, że są możliwe tylko offline jak koncerty, przedstawienia czy konferencje z powodzeniem przeniosły się do świata wirtualnego. Dotyczy to także wszelkiego rodzaju materiałów szkoleniowych. Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie i jak zdobyć dodatkową wiedzę przeczytaj cały artykuł.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/nauka-w-czasie-pandemii-gdzie-zdobyc-dodatkowa-wiedze/

Języki obce

Nauka języków obcych to dodatkowa wiedza, która może się przydać w wielu sytuacjach. Znajomość języków obcych może przyczynić się do awansu czy uzyskania nowej propozycji pracy. Oczywiście można się uczyć wyłącznie dla siebie i satysfakcji, a ta na pewno będzie duża, zwłaszcza jeśli uda nam się uzyskać jakiś cel jak certyfikacja na danym poziomie językowym,

Sposobów na naukę języków obcych jest wiele. Można skorzystać z darmowych źródeł dostępnych na YouTube, blogach oraz portalach internetowych. Innym sposobem jest zamówienie kursu w formie książkowej z kartami pracy, fiszkami, arkuszami. Kolejnym rozwiązaniem jest korzystanie z portali internetowych popularnych w języku, którego chcemy się nauczyć.

Opcji za dodatkową wiedzę jest dużo. To co wybierzemy powinno w dużej mierze zależeć od naszego preferowanego stylu nauki oraz aktualnie posiadanego poziomu wiedzy.

Dodatkowa wiedza = zainteresowania

Rozwijanie własnych zainteresowań to także zdobywanie nowej wiedzy. Tu wiele zależy od tego co Cię interesuje. Jednak możemy wyróżnić kilka głównych źródeł pozyskiwania wiedzy:

  • czytanie portali branżowych/związanych z daną dziedziną,
  • czytanie książek i czasopism,
  • słuchanie podcastów,
  • kursy online,
  • darmowe tutoriale na YouTube,
  • tworzenie własnych prac np. stron internetowych, projektów graficznych, obrazów, rękodzieła itp.

Jeśli do tej pory brakowało Ci czasu na naukę to obecna sytuacja jest idealnym momentem na zdobycie dodatkowej wiedzy. Możesz planować samodzielną naukę lub nauczyć się nowej umiejętności z członkami rodziny. Internet to bardzo obszerne źródło wiedzy, które pozwoli Ci na taką naukę jaką lubisz.

Zobacz też: http://www.ecu-marketing.pl/ceidg-jak-dokonac-wpisu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here