Python

W sieci często spotkać można się z pytaniami dotyczącymi tego, jaki język programowania warto poznać na samym początku. Wielu doświadczonych specjalistów wskazuje wtedy Pythona, który pozwoli dobrze rozpocząć karierę programisty.

Czy tak rzeczywiście jest? Zanim odpowiemy na to pytanie, warto wyjaśnić, czym wyróżnia się ten język i jakie zadania pozwala realizować. Dzięki temu zadecydujesz, czy wydaje się on dla Ciebie atrakcyjny.

Co to jest język Python?

Przez wiele osób Python jest określany mianem „nowej Javy”. Wynika to przede wszystkim z jego uniwersalności. Działa bowiem na każdej platformie, a do tego jest dość prosty w nauce. Warto jednak w tym miejscu podkreślić, że jest on językiem typu back-end, a więc skupia się na kwestiach dziejących się niejako na „zapleczu” aplikacji, związanych z kwestiami obliczeniowymi.

Programowanie Python to bardzo dobry wybór dla początkujących. Głównie ze względu na wspomnianą już prostotę działania, dzięki czemu sam kod jest łatwy w rozliczaniu. Co równie ważne,  jego fragmenty przypominają inne języki programowania, dlatego opanowanie Pythona okaże się dobrym wstępem do dalszej kariery.

Uniwersalność tego języka sprawia, że jest on niezwykle popularny. Specjaliści korzystają z niego do tworzenia aplikacji webowych, stron internetowych, gier, a także programów do konkretnych urządzeń. Między innymi z tego właśnie powodu tak wiele kursów skupia się na Pythonie. Jest to więc doskonała okazja dla początkujących programistów, by się go nauczyć.

Nauka Pythona od podstaw

Jeśli zastanawiasz się, czy będziesz w stanie opanować podstawy tego języka, spieszymy z wyjaśnieniami – nie masz się czego obawiać. Jak już wspomnieliśmy, jest to język stosunkowo prosty, dlatego do nauki możesz podejść nawet wówczas, gdy w przyszłości programowanie było dla Ciebie czarną magią. Jednocześnie warto pamiętać o możliwościach, jakie zapewnia Python. Kurs online otworzy przed Tobą mnóstwo drzwi. Dzięki niemu poznasz nie tylko podstawy, ale również nauczysz się tworzyć strony internetowe z użyciem frameworka Django, aplikacje typu REST, komunikować się z bazą PostgreSQL, a także testować gotowy kod.

Sam Python może zapoczątkować Twoją karierę w dziedzinie programowania i pomoże w zdobyciu nowej, lepiej płatnej pracy. Czy więc język ten jest dobrym wyborem na początek? Jak najbardziej! Zwłaszcza dla osób, które interesują się programowaniem typu back-end i nie wiedzą, od czego powinny zacząć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here