Czym różni się pożyczka pod hipotekę, a kredyt hipoteczny?

0
pożyczka pod hipotekę
Fot. Pexels.com

W mowie potocznej zdarza nam się używać zamiennie sformułowania pożyczka pod hipotekę i kredyt hipoteczny. Jednak są to dwa odmienne formy zapożyczenia się. Pomimo kilku podobieństw mają również wiele różnić. Warto je znać zanim wybierzemy się do banku.

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/pozyczka-pod-hipoteke/

Różnice między pożyczką pod hipotekę, a kredytem hipotecznym

Pierwszą i najbardziej podstawową różnicą jest to jaki podmiot może pożyczyć pieniądze. Kredytu mogą udzielić tylko i wyłącznie banki, za to pożyczki zarówno banki jak i inne instytucje finansowe.

Ponadto kredyt może zostać wykorzystany wyłącznie na cele mieszkaniowe. Proces wygląda tak, że najpierw zyskujemy gotówkę, a potem kupujemy nieruchomość. W przypadku pożyczki zastawiamy nieruchomość, którą już posiadamy. Pożyczkę możemy wykorzystać na dowolny cel, w tym nie związany z mieszkaniem czy domem.

Czym jest pożyczka pod hipotekę?

W przypadku pożyczki zastawiamy nieruchomość, którą już posiadamy. Środki jakie możemy uzyskać z tego tytułu to nawet 80% wartości nieruchomości. W związku z czym mogą to być bardzo wysokie kwoty. Oczywiście mieszkanie czy dom jest wcześniej wyceniany przez specjalistę w tej dziedzinie czyli rzeczoznawcę. To na podstawie jego analizy ocenia się wartość nieruchomości, a później oblicza możliwą pożyczkę.

Warto pamiętać, że pieniądze z pożyczki możesz przeznaczyć na dowolny cel. Bank nie rozlicza Cię z tego jak je spożytkujesz. Ważne jest jedynie spłacanie w terminie rat.

Czym jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny przeznaczony jest tylko i wyłącznie pod nieruchomość, którą zamierzamy kupić. Ponadto najczęściej należy mieć także wkład własny wynoszący od 10% do 30% wartości nieruchomości. Procent ten oczywiście może się różnić w zależności od placówki bankowej oraz naszej sytuacji finansowej. Warto pamiętać, że takiego kredytu udziela wyłącznie bank.

Oba produkty finansowe przeznaczone są w sytuacji kiedy potrzebujemy większego zastrzyku gotówki oscylującego w granicach kilkuset tysięcy czy nawet kilku milionów. Nie należy ich jednak ze sobą mylić. Poza tym podstawowym podobieństwem pożyczka pod hipotekę i kredyt hipoteczny mają wiele różnicz.

Zobacz też: http://www.ecu-marketing.pl/odsetki-i-splata-kredytu-hipotecznego-podstawowe-informacje/

IT enterprise

0
IT enterprise

Na otoczenie biznesowe przedsiębiorstwa składają się wszystkie czynniki wewnętrzne i zewnętrzne, które wpływają na wyniki i rozwój przedsiębiorstwa. Czynniki zewnętrzne obejmują makro- i mikroekonomię, trendy społeczne, politykę, technologię i inne, a każdy z tych czynników może potencjalnie pomóc lub zaszkodzić przedsiębiorstwu. Czynniki wewnętrzne obejmują między innymi cele i cele przedsiębiorstwa, zasady, metody, strukturę organizacyjną i styl zarządzania.

Czy warto uczyć się Pythona? Jakie możliwość zapewnia ten język?

0
Python

W sieci często spotkać można się z pytaniami dotyczącymi tego, jaki język programowania warto poznać na samym początku. Wielu doświadczonych specjalistów wskazuje wtedy Pythona, który pozwoli dobrze rozpocząć karierę programisty.

Czy tak rzeczywiście jest? Zanim odpowiemy na to pytanie, warto wyjaśnić, czym wyróżnia się ten język i jakie zadania pozwala realizować. Dzięki temu zadecydujesz, czy wydaje się on dla Ciebie atrakcyjny.

Co to jest język Python?

Przez wiele osób Python jest określany mianem „nowej Javy”. Wynika to przede wszystkim z jego uniwersalności. Działa bowiem na każdej platformie, a do tego jest dość prosty w nauce. Warto jednak w tym miejscu podkreślić, że jest on językiem typu back-end, a więc skupia się na kwestiach dziejących się niejako na „zapleczu” aplikacji, związanych z kwestiami obliczeniowymi.

Programowanie Python to bardzo dobry wybór dla początkujących. Głównie ze względu na wspomnianą już prostotę działania, dzięki czemu sam kod jest łatwy w rozliczaniu. Co równie ważne,  jego fragmenty przypominają inne języki programowania, dlatego opanowanie Pythona okaże się dobrym wstępem do dalszej kariery.

Uniwersalność tego języka sprawia, że jest on niezwykle popularny. Specjaliści korzystają z niego do tworzenia aplikacji webowych, stron internetowych, gier, a także programów do konkretnych urządzeń. Między innymi z tego właśnie powodu tak wiele kursów skupia się na Pythonie. Jest to więc doskonała okazja dla początkujących programistów, by się go nauczyć.

Nauka Pythona od podstaw

Jeśli zastanawiasz się, czy będziesz w stanie opanować podstawy tego języka, spieszymy z wyjaśnieniami – nie masz się czego obawiać. Jak już wspomnieliśmy, jest to język stosunkowo prosty, dlatego do nauki możesz podejść nawet wówczas, gdy w przyszłości programowanie było dla Ciebie czarną magią. Jednocześnie warto pamiętać o możliwościach, jakie zapewnia Python. Kurs online otworzy przed Tobą mnóstwo drzwi. Dzięki niemu poznasz nie tylko podstawy, ale również nauczysz się tworzyć strony internetowe z użyciem frameworka Django, aplikacje typu REST, komunikować się z bazą PostgreSQL, a także testować gotowy kod.

Sam Python może zapoczątkować Twoją karierę w dziedzinie programowania i pomoże w zdobyciu nowej, lepiej płatnej pracy. Czy więc język ten jest dobrym wyborem na początek? Jak najbardziej! Zwłaszcza dla osób, które interesują się programowaniem typu back-end i nie wiedzą, od czego powinny zacząć.

Dodatkowa wiedza – jak ją zdobyć w czasach pandemii?

0
dodatkowa wiedza
Fot. Pexels.com

Pandemia koronawirusa mocno zmieniła nasze życia. Jednym z aspektów nowej rzeczywistości jest przeniesienie wielu usług do świata online. Elementy, o których wcześniej myśleliśmy, że są możliwe tylko offline jak koncerty, przedstawienia czy konferencje z powodzeniem przeniosły się do świata wirtualnego. Dotyczy to także wszelkiego rodzaju materiałów szkoleniowych. Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie i jak zdobyć dodatkową wiedzę przeczytaj cały artykuł.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/nauka-w-czasie-pandemii-gdzie-zdobyc-dodatkowa-wiedze/

Języki obce

Nauka języków obcych to dodatkowa wiedza, która może się przydać w wielu sytuacjach. Znajomość języków obcych może przyczynić się do awansu czy uzyskania nowej propozycji pracy. Oczywiście można się uczyć wyłącznie dla siebie i satysfakcji, a ta na pewno będzie duża, zwłaszcza jeśli uda nam się uzyskać jakiś cel jak certyfikacja na danym poziomie językowym,

Sposobów na naukę języków obcych jest wiele. Można skorzystać z darmowych źródeł dostępnych na YouTube, blogach oraz portalach internetowych. Innym sposobem jest zamówienie kursu w formie książkowej z kartami pracy, fiszkami, arkuszami. Kolejnym rozwiązaniem jest korzystanie z portali internetowych popularnych w języku, którego chcemy się nauczyć.

Opcji za dodatkową wiedzę jest dużo. To co wybierzemy powinno w dużej mierze zależeć od naszego preferowanego stylu nauki oraz aktualnie posiadanego poziomu wiedzy.

Dodatkowa wiedza = zainteresowania

Rozwijanie własnych zainteresowań to także zdobywanie nowej wiedzy. Tu wiele zależy od tego co Cię interesuje. Jednak możemy wyróżnić kilka głównych źródeł pozyskiwania wiedzy:

  • czytanie portali branżowych/związanych z daną dziedziną,
  • czytanie książek i czasopism,
  • słuchanie podcastów,
  • kursy online,
  • darmowe tutoriale na YouTube,
  • tworzenie własnych prac np. stron internetowych, projektów graficznych, obrazów, rękodzieła itp.

Jeśli do tej pory brakowało Ci czasu na naukę to obecna sytuacja jest idealnym momentem na zdobycie dodatkowej wiedzy. Możesz planować samodzielną naukę lub nauczyć się nowej umiejętności z członkami rodziny. Internet to bardzo obszerne źródło wiedzy, które pozwoli Ci na taką naukę jaką lubisz.

Zobacz też: http://www.ecu-marketing.pl/ceidg-jak-dokonac-wpisu/

Komu dedykowane są szkolenia z dofinansowaniem?

0
szkolenia z dofinansowaniem

Nie ma wątpliwości, że utrzymanie się na zawodowym rynku pracy oraz wspinanie się po kolejnych szczeblach zawodowej kariery, jest dzisiaj możliwe jedynie poprzez ciągłe dokształcanie się. Polacy są tego świadomi, dlatego w ostatnim czasie tak prężny rozwój przechodził sektor szkoleniowy. Oczywiście, w czasie pandemii koronawirusa zauważa się spory kryzys w tej gałęzi gospodarki, natomiast jest to też dobry czas na prowadzanie i wypróbowanie nowoczesnych technologii. Obecnie z powodzeniem realizowane są między innymi szkolenia online, które zresztą cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Coraz więcej osób korzysta z rozmaitych szkoleń oraz kursów, dzięki którym mogą aktualizować, zdobywać nową wiedzę, ale także nabywać kolejne umiejętności, tym samym zwiększać swoją wartość jako pracownik w danej branży. Konieczność ciągłego dokształcania się wymuszą również pracodawcy i to oni coraz częściej finansują kursy zatrudnionej kadrze, uwzględniając typ danych stanowisk w odpowiednich działach. Czy wiesz, że dzisiaj w ten sposób w pracowników inwestuje już ponad połowa przedsiębiorstw działających na terenie Polski? Na początku były to głównie firmy z międzynarodowym kapitałem, natomiast dzisiaj widać wyraźny trend dbania o własny personel także wśród przedsiębiorców z naszego kraju. Co ciekawe, dla samych zatrudnionych możliwość brania udziału w zawodowych szkoleniach traktowana jest jako wartość dodana, bonus do podstawowego wynagrodzenia. Do firmy, w których organizowane są szkolenia, składanych jest nawet dwa razy więcej CV, aniżeli do tych, które nie dbają o rozwój zatrudnionej kadry.

Pamiętajmy również, że dzisiaj istnieje możliwość brania udziału w szkoleniach, które są dofinansowywane. Trzeba wiedzieć, że wydatek na cykliczny, certyfikowany kurs najlepszej jakości jest spory i wynosi nawet kilka tysięcy złotych. Nie każdego pracownika na taki rozwój stać, nie każdy przedsiębiorca może też pozwolić sobie na tak duże inwestowanie w zatrudnioną kadrę. Właśnie dla takich osób z pomocą przychodzi Baza Usług Rozwojowych. BUR to platforma online, na której udostępniane są aktualne szkolenia dla różnych branż, na przykład kurs księgowości online. Tego rodzaju szansa na zdobywanie dodatkowych kwalifikacji zawodowych jest zarówno dla indywidualnych chętnych, ale także dla całych firm, które zgłaszają zatrudniony personel. W tego typu szkoleniach udział mogą brać także właściciele biznesów, którzy generują dochody, prowadząc własną działalność gospodarczą.

Dlaczego warto kupować artykuły biurowe w hurtowniach?

0
Dlaczego warto kupować artykuły biurowe w hurtowniach

Jeżeli decydujemy się na prowadzenie własnej firmy, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że to my sami jesteśmy za nią w pełni odpowiedzialni. Starajmy się więc o nią jak najlepiej dbać. W tym celu regularnie wyposażajmy ją w nowe produkty, w tym także i artykuły do pisania oraz typowe akcesoria biurowe, które okażą się pomocne nie tylko dla nas, ale także i wszystkich naszych pracowników. Takich rzeczy potrzebujemy na co dzień. Wszyscy ich używamy, tak więc bez nich nie byliśmy w stanie realizować swoich zadań i rozwijać firmy.

Automatyczny agregator muzyki czy oferta spersonalizowana

0
zarabianie na Spotify

Sprawne dostarczanie utworów do najpopularniejszych serwisów muzyczny to dla wielu zespołów jedyna szansa na to, aby zaistnieć w świadomości odbiorców. Warto więc zrobić wszystko, aby proces ten rzeczywiście przebiegał bez żadnych komplikacji.

Dlaczego dystrybucja treści w sieci jest tak ważna? Ponieważ internet to obecnie najlepsze narzędzie, z którego skorzystać można w celu rozpowszechniania swojej twórczości. To właśnie przy użyciu sieci większość osób słucha obecnie muzyki. Wynika to między innymi z działalności takich serwisów jak Spotify, które w przeciągu kilku ostatnich lat stały się niezwykle powszechne. Zapewnia on mnóstwo korzyści nie tylko słuchaczom, ale również wydawcom i samym muzykom. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób poprowadzić działania marketingowe, by zarabianie na Spotify stało się w ogóle możliwe.

Artyści nie zawsze wiedzą, co mogą zrobić, by ich twórczość dotarła do większej grupy odbiorców. Z tego też powodu decydują się na współpracę z profesjonalistami. Szczególnie pomocne wydają się firmy pełniące funkcje agregatorów treści cyfrowych.

Na czym polega promocja w sieci?

Pod wieloma względami okazują się one znacznie lepszym wyborem od narzędzi automatycznych, które skupiają się po prostu na przesyłaniu muzyki do sieci. Firmy przygotowują zespołom spersonalizowaną ofertę, opartą nie tylko na dostępnych sposobach promocji, ale również (a może przede wszystkim) na specyfice ich twórczości. Pozwala to na przygotowanie znacznie skuteczniejszej strategii, która obejmuje między innymi metody zarabiania w serwisach streamingowych, takich jak Spotify,

Zasada ich działania jest prosta – im utwór staje się popularniejszy, tym generuje większe zyski. Agregatory robią więc wszystko, aby dotarł on do szerokiej widowni, która będzie „nabijać” wyświetlenia, co bezpośrednio wpłynie na zarobek twórców.

Biorąc to wszystko pod uwagę, współpraca z profesjonalistami może okazać się najlepszym sposobem na monetyzację własnej działalności. Promocja w Spotify zapewnia jednak nie tylko dodatkowe pieniądze, ale również znacznie większą rozpoznawalność. Dzięki niej, zdecydowanie więcej osób ma szansę dowiedzieć się o zespole. Pozwala to więc zdobywać nowych fanów, którzy być może stworzą wierną publikę, kupującą kolejne płyty.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, śmiało można uznać, że podpisanie umowy z agregatorami treści to bardzo dobry pomysł. Zwłaszcza dla tych muzyków, którzy do tej pory nie byli w stanie czerpać zadowalających zysków ze swojej obecności na rynku.

Automatyzacja procesów biznesowych w e-commerce – to dzięki niej produkt trafia do Ciebie w Black Friday!

0
Automatyzacja procesów biznesowych w e-commerce

Niemal oczywiste jest już dla nas, że po kliknięciu “kup teraz” i podaniu numerów karty płatniczej możemy spodziewać się na skrzynce mailowej potwierdzenia płatności, informacji o rozpoczęciu procesowania zamówienia, a po kilku dniach SMSa z informacją, że produkt wyruszył w drogę lub już nawet czeka w paczkomacie.

Z tej perspektywy widać jednak tylko wierzchołek góry lodowej.

Jak duże firmy dbają o przebieg podróży produktu, od produkcji przez logistykę, magazynowanie, aż po procesowanie płatności, nadanie i wysyłkę do klienta? Poprzez automatyzację procesów biznesowych!

To właśnie dzięki dobrze zaplanowanemu i opisanemu wizualnie procesowi duże firmy mogą z jednego miejsca zarządzać procesami biznesowymi, które realizują dla setek tysięcy klientów dziennie.

Jakie firmy korzystają z automatyzacji procesów biznesowych? Takie jak Zalando!

Z narzędzi BPA (business proces automation) korzystają głównie średnie, duże i bardzo duże firmy, które mają potrzebę ujednolicenia zarządzania skomplikowanymi procesami realizowanymi setki tysięcy razy dziennie.

Jedną z takich firm w branży e-commerce jest Zalando, które od 2014 korzysta z Camunda BPM – wiodącego narzędzia do automatyzacji procesów. Dzięki temu narzędziu Zalando nie tylko zarządza procesem zamówienia dla 16 milionów klientów, ale również integruje wiele usług, takich jak serwis kuponowy, płatnościowy, partnerski, system logistyczny czy SAP.

Jakie korzyści ma e-commerce z wdrożenia silnika automatyzacji procesów? Te korzyści to m.in.:

– niższe koszty realizacji procesów
– wyższa jakość obsługi
– większa produktywność procesów
– zwiększenie motywacji pracowników poprzez odciążenie ich od powtarzalnych zadań
– zwiększenie przejrzystości i ułatwione obserwowanie procesów dzięki wspólnej w całej organizacji notacji BPMN 2.0

W jaki sposób firmy z branży e-commerce wdrażają BPA?

Proces ten nie jest oczywisty i za każdym razem może wyglądać inaczej. Na drodze firmy wdrażającej automatyzację procesów czekają takie zadania jak:

– wybranie procesu do automatyzacji

– wybranie platformy BPM

– znalezienie zwolenników projektu

– opisanie procesów wspólnym językiem wizualnym BPMN / BPMN 2.0

– zbudowanie Proof of Concept, a później projektu Lighthouse

Więcej o automatyzacji procesów biznesowych (workflow automation) i tym jakie korzyści niesie dla firm z branży e-commerce znajdziesz w e-booku Automatyzacja Procesów Biznesowych.

 

Woda dla firmy – jaką wybrać?

0
Woda dla firmy

Odpowiedniej jakości woda do picia dla firmy to kwestia, o którą powinien zadbać każdy pracodawca. Dobrze dobrana ugasi pragnienie oraz pomoże w skutecznym i przyjemnym wykonywaniu obowiązków. Pracodawca ma obowiązek zapewnić dostęp do wody dla pracowników. Regulują to bowiem przepisy BHP. Warto więc wybrać dostawców, którzy zapewnią produkt w pełni bezpieczeny dla zdrowia oraz z odpowiednią dawką minerałów. Jaką więc wodę dla firmy najlepiej wybrać?

Jaki rodzaj wody dla firmy wybrać?

Na rynku są dostępne różnego rodzaju wody – zarówno mineralne, źródlane, stołowe, lecznicze jak i smakowe. Wszystkie różnią się od siebie pod wieloma względami, zarówno zawartością składników odżywczych jak i przeznaczeniem. Najbardziej polecaną wodą jest woda mineralna taka jak tutaj, ponieważ w przeciwieństwie do źródlanej posiada ona dużą ilość minerałów.

Rodzaje wody mineralnej

Woda dla firmy to odpowiednio wyselekcjonowana woda mineralna, najbardziej popularny rodzaj dostępny na rynku. W zależności od wybranego źródła, mamy do czynienia z różną ilością składników mineralnych. Dzięki temu więc nie tylko gasi ona pragnienie, ale także dostarcza do organizmu cenne dla zdrowia składniki mineralne. Warto również wspomnieć, że występujące w wodzie pierwiastki są obecne w postaci wysoko przyswajalnej przez nasz organizm. Wody mineralne dzielimy względem ich zmineralizowania, czyli zawartości minerałów na litr wody, a więc:

  • niskozmineralizowane wody to te do 500 mg/l,
  • średniozmineralizowane wody to przedział od 501 do 1500mg/l,
  • wysokozmineralizowane powyżej 1500 mg/l.

Po wodę mineralną powinny sięgać przede wszystkim osoby chcące uzupełnić niedobory minerałów, chcące oczyścić i nawodnić organizm, a także osoby będące na diecie bądź po prostu dbające o swoje zdrowie. To jedyny skuteczny sposób na odpowiednie nawodnienie organizmu i wsparcie dla całego jego funkcjonowania. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc woda czerpana ze źródła, bowiem ta zapewni nam kompleksowe działanie oraz odpowiednią podaż cennych dla zdrowia minerałów.

Dlaczego warto zamawiać wodę dla firmy?

Dostarczanie wody dla firmy jest w obowiązku pracodawcy. Warto zapewnić więc dobrą i smaczną wodę pitną z pewnego i sprawdzonego źródła. Polecamy szczególnie w tym miejscu wodę alkaliczną Staropolska o średnim nasyceniu minerałami. Jest to woda mineralna o pH 7,8 o wysokiej dawce magnezu i wapnia. To jedna z najrzadziej występujących wód na rynku, jednocześnie najbardziej poszukiwana ze względu na zawartość mikroskładników oraz prozdrowotne właściwości. Wszystko to sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla każdej firmy.

Zamówienie z hurtowni

Korzyści zamówień hurtowych są nie do ocenienia. Po pierwsze uzyskujemy najniższą i najkorzystniejszą cenę dla produktu, pomijając marże pośredników i sklepów, możemy także liczyć na korzystne rozwiązania indywidualne. Zamawiając bezpośrednio od producenta, mamy pewność jakości wody, jej zdatności do picia, ponieważ kupujemy ją w pewnym i sprawdzonym miejscu. Nie musimy także martwić o koszty transportu i inne kwestie z tym związane, bowiem hurtownia oferuje bezpłatny transport wody dla firmy w dowolne miejsce w kraju. To w pełni kompleksowa i komfortowa usługa dla firmy.

Etykiety ekologiczne – dlaczego warto?

0
etykiety ekologiczne

Rosnąca świadomość tego, jak nasze działania wpływają na Ziemię sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na podejmowanie działań, które wspierają planetę. Pośród nich można wskazać m.in. zakup rzeczy używanych, ale również wybieranie nowych produktów o ekologicznym charakterze.

Zobacz też