Co powiesić na ścianie – zdjęcie, czy obraz?

0
Co powiesić na ścianie - zdjęcie, czy obraz?

Pomieszczenia, w których spędzamy dużo czasu, takie jak salon, czy sypialnia, powinny emanować pozytywną atmosferą i cieszyć nasze oczy kojącymi lub wprost przeciwnie – energetycznymi barwami. Pomocne w tym są zdjęcia lub obrazy. Pytanie, które z nich wybrać?

Wydruki 3D w branży motoryzacyjnej

0
Wydruki 3D w branży motoryzacyjnej

Czy wiesz, że innowacyjna technologia pozwala dzisiaj tworzyć trójwymiarowe prototypy nie tylko poszczególnych elementów wyposażenia pojazdów mechanicznych czy ich dodatków dekoracyjnych, ale również całych samochodów? Okazuje się, że drukarnia 3D jest w stanie stworzyć model auta w trójwymiarze, który następnie trafi do normalnej, pełnowartościowej produkcji. Wydaje się więc jedynie kwestią czasu, by standardowa linia produkcyjna w branży motoryzacyjnej została zastąpiona przez wydruki 3D.

Jak powstaje samochód w wydruku 3D?

Sam proces tworzenia konkretnych komponentów, które tworzą część pojazdu mechanicznego, niewiele różni się od produkcji innych wyrobów, jakie powstają poprzez druk 3D. Poznań, Warszawa, Kraków i każdego inne miasto w Polsce, które posiada profesjonalne drukarni 3D, nie ma tutaj znaczenia, ponieważ wszystkie maszyny tego rodzaju działają na dokładnie tej samej zasadzie.

Najpierw konieczny jest projekt każdej części czy komponentu. Na jego podstawie drukowany jest prototyp – pamiętajmy, że projekty trójwymiarowe powstają komputerowo i są znacznie bardziej precyzyjne aniżeli te stworzone w sposób tradycyjny. Co więcej, nie zawsze pracą ludzkich rąk udaje się stworzyć tak idealnie dokładny model.

Kiedy zostaje wykonany prototyp części czy całego pojazdu, ten zostaje zatwierdzony, by mógł trafić do masowej produkcji. Warto przy tym uwzględnić, że dzisiaj drukowanie całych aut nie jest jeszcze powszechne, natomiast z całą pewnością wydruki 3D stanowią już standard, jeśli pod uwagę weźmiemy wytwarzanie poszczególnych części samochodowych. Doskonałym przykładem mogą być silniki, które niemalże już w każdej linii produkcyjnej powstają właśnie poprzez druk 3D. Cena takiego rozwiązania jest znacznie niższa, aniżeli w przypadku uruchamiania standardowych linii produkcyjnych.

Jakie korzyści wynikają z druku 3D w branży motoryzacyjnej?

Precyzja, szybkość, niskie koszty, to główne atuty wykorzystywania drukarek 3D dla linii produkcyjnych w branży motoryzacyjnej. Należy również wskazać, że jedna drukarka 3D jest w stanie wytwarzać różne modele wedle zaprojektowanych prototypów, nie zachodzi więc w ich przypadku konieczność specjalnego dostosowywania produkcji, co w tradycyjnym systemie jest przecież bardzo kosztowne. Jednocześnie eksperci w zakresie nowoczesnych wydruków 3D podkreślają, że tego rodzaju innowacyjna technologia wciąż przechodzi wzmożony rozwój, więc tylko kwestią czasu pozostaje wdrażanie jeszcze innych, lepszych możliwości trójwymiarowego drukowania.

Kredyty dla przedsiębiorców – wszystko co powinieneś wiedzieć!

0
kredyt

Kredyty dla przedsiębiorców mogą być Rozwiązaniem, które wzmocni firmy, a także da fundusze na rozwój biznesu. Niech każdy w momentach naszego życia dysponujemy gotówką, za którą możemy kupić niezbędne wyposażenie biurowe, nieruchomość bądź po prostu rozwinąć istniejące przedsiębiorstwo. Pomocą w takiej sytuacji mogą być kredyty gotówkowe, inwestycyjne, lombardowy, pożyczki gotówkowe czytasz lombardowy. O to wszystko, co powinieneś wiedzieć o kredytach dla przedsiębiorców, zanim skorzystaj z którejkolwiek opcji.

Przecztaj też: https://www.wsb.com.pl/kredyty-dla-przedsiebiorcow-wiedza-w-pigulce/

Kredyty dla przedsiębiorców – podstawowe informacje

Na samym początku warto jest wyjaśnić, na czym polega różnica między pożyczka a kredytem. Kredyt jest to ilość pieniędzy, stawia na do dyspozycji kredytobiorcy, udzielana jest na konkretne cele, sprecyzowane we wniosku kredytowym, a także wskazywane w umowie kryzysowej. Pożyczka nie ma natomiast wymogu przedstawiania konkretnego celu, a na pożyczkobiorcę przenoszona jest własność określonej ilości pieniędzy. Kredyty dzielą się ze względu na czas ich wykorzystania. Istnieją kredyty: krótkoterminowe, średnioterminowe, a także długoterminowe. Kredyt krótkoterminowy trwa do 12 miesięcy, średnioterminowy od 12 miesięcy do 3 lat, a długoterminowy powyżej 3 lat. Dobrze poznać również rodzaje kredytów dla przedsiębiorców. Przeczytaj o nich poniżej. 

Kredyt obrotowy

Przyznawany jest on na pokrycie bieżących kosztów prowadzonej działalności. Najczęściej przyznawane jest Na okres nie krótszy niż rok, zdarza się jednak że oferty posiadają znacznie dłuższy termin. Ogromną rolę odgrywa dodaj również branża w jakiej działa firma. Pieniądze dostępne będą jako kredyt na rachunek bieżący bądź na rachunek kredytowy.

Kredyt obrotowy na rachunek bieżący

Jeżeli mamy ustalony limit kredytowy na koncie, wówczas nasza firma traci płynność, Lecz nadal może wykonywać transakcje do określonego limitu. Musisz jednak być świadomy tego że przyszłeś wpływy na konto w pierwszej kolejności pokryje ujemne saldo tego rachunku. Bank pobiera wodę prowizję za gotowość do udzielania kredytu oraz nalicza odsetki od debetu.

Kredyt na rachunku kredytowy

Jeżeli chodzi o kredyt na takich zasadach, to udzielany jest on poprzez otwarcie dla kredytobiorcy rachunku kredytowego. Wówczas taki kredyt może być docelowy, przeznaczony na pokrycie wymaganego zobowiązania, linią kredytową w ramach określonego na umowie limitu. Kredyt krótkoterminowy wykorzystamy do takich sytuacja w uregulowanie zobowiązań wobec ZUS-u oraz Urzędu Skarbowego, zaopatrzenia przedmiotu sprzedaży przedmiotu świadczenia usług, wypłaty wynagrodzenia oraz rozliczenia z kontrahentem.

Zobacz też: http://www.ecu-marketing.pl/1000-plus-bony-turystyczne/

Etui z własnym nadrukiem w rozsądnej cenie

0
etui z własnym nadrukiem

Masz interesujący pomysł i chce wykazać się kreatywnością? Nie wiesz jednak, jak zrobić to w oryginalny i nieszablonowy sposób? Może case na telefon będzie ciekawą propozycją, która sprawdzi się w Twoim przypadku. Obawiasz się, że nie posiadasz odpowiedniej ilości wiedzy, umiejętności i doświadczeń, by zaprojektować i stworzyć etui z własnym nadrukiem? Gwarantujemy, że to wcale nie jest tak skomplikowane, jak może się wydawać.

Przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki któremu bez problemu stworzysz własny projekt szybciej, niż Ci się wydaje. Pamiętaj, że nie musisz od razu inwestować w oprogramowanie do projektowania grafiki komputerowej i skomplikowane kursy. Możesz zacząć od darmowych kreatorów i dostępnych narzędzi online, dzięki którym zobaczysz, czy taka forma uwalniania swoich pokładów kreatywności, jest dla Ciebie odpowiednia. Etui z własnym nadrukiem może być dodatkowo interesującym pomysłem dla osób lubiących wykazywać się swoją niezależności.

Wykorzystaj zdjęcia i zebrane materiały

Czy grafika na etui z własnym nadrukiem musi być zaprojektowana w sposób profesjonalny? Nic bardziej mylnego. Możesz do tego celu wykorzystać swoje zdjęcia z najbliższymi, tworząc ciekawy projekt lub budując kolarz, który powinien być doskonałą opcją dla wszystkich standardowych i oklepanych już propozycji. Dzięki temu możesz nie tylko dla siebie zaprojektować wspaniałego case, ale także zrobić prezent dla swoich bliskich przyjaciół lub rodziny z okazji ich, lub Waszego święta.

Kreator nie musi być skomplikowany w obsłudze

Aplikacje i oprogramowanie dla grafików posiada zazwyczaj jedną, bardzo istotną wadę dla amatorów. Jest ono wyjątkowo trudne i skomplikowane w obsłudze, co również przekłada się na efekty. Zaprojektowanie etui z własnym nadrukiem w takim programie może być niemożliwe dla kogoś, kto nie ma doświadczenia, wiedzy i umiejętności. Na szczęście kreator w sklepie Caseoom.pl jest intuicyjny. Poradzi sobie z nim dosłownie każdy, kto szuka zadowalających i ciekawych opcji.

Wysokiej jakości wykonanie

Czy etui z własnym nadrukiem będzie zadowalające? Biorąc pod uwagę jakość dostępnych narzędzi i akcesoriów, które służą do produkcji wyposażenia, możesz liczyć na to, że nadruk nie będzie pozostawiać żadnych wątpliwości pod względem dokładności wykonania. Grafika będzie prezentować się w sposób perfekcyjny, a sam lakier wytrzyma niejedno spotkanie z ostrymi przedmiotami w kieszeni, np. kluczami. Pamiętaj jednak o tym, by korzystać z profesjonalnych ofert cieszących się uznaniem klientów.

Gdzie w czasach kwarantanny robi zakupy kibic piłkarski?

0
kibic piłkarski

Zarówno dla osób uprawiających sport jak i dla kibiców wydarzeń sportowych nadszedł trudny czas. Pomimo najszczerszych chęci nie mogą oni bowiem opuszczać swoich domów, z uwagi na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa oraz obostrzenia wprowadzone przez rząd dotyczące przemieszczania się i zbiorowisk ludzkich. Czy to oznacza, że miłośnicy futbolowych zmagań pragnący zaopatrzyć się w wyjątkowe akcesoria i gadżety bezpośrednio związane z ich ukochanymi drużynami muszą obejść się smakiem, czekając aż sytuacja dobiegnie końca? Okazuje się, że niekoniecznie!

Co prawda zgodnie z obecnymi ograniczeniami nie powinni oni udawać się po zakupy do sklepów stacjonarnych, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, by do woli przeglądali oni wirtualne półki serwisów internetowych oferujących kibicom najlepszej jakości produkty na każdą okazję. Ze swojej strony szczególnie zachęcamy do zaznajomienia się z aktualną ofertą sklepu https://sklep.tswisla.pl/. Co znaleźć możemy w jego asortymencie? Uwagę zwrócić należy przede wszystkim na wszelkiej maści koszulki, czapeczki i szaliki w różnorakich  kolorach, wzorach i rozmiarach, które to bez wątpienia przypadną do gustu zarówno przedstawicielkom płci pięknej jak i panom spragnionym sportowych wrażeń.

Z przyjemnością informujemy jednakże, że portfolio opisywanego sklepu jest o wiele szersze, bowiem znaleźć w nim możemy także akcesoria codziennego użytku, jak na przykład artykuły szkolne, kubki, breloczki, czy magnesy na lodówkę, na których widnieć będzie logotyp naszej ukochanej drużyny. Nie zapomniano także o smyczach, nerkach oraz workoplecakach, które poza pełnieniem funkcji estetycznej mogą się okazać wysoce przydatne w codziennym życiu.

Załóżmy jednak, że do naszego domu przylega choćby niewielkie podwórko, a my korzystając z pogody pragnęlibyśmy zażyć nieco świeżego powietrza i samodzielnie czy też w gronie najbliższych rozprostować nogi grając w piłkę nożną. Czy istnieje lepszy pretekst, aby nabyć nowy produkt tego typu, na przykład taki wykonany z najwyższej jakości skóry naturalnej oraz utrzymany w stylistyce retro niż właśnie kwarantanna? Jeżeli tylko przestrzegać będziemy wszelkich wytycznych bezpieczeństwa, okazać się może, że okres ten przeżyjemy o wiele radośniej i przyjemniej niż mogłoby się to początkowo wydawać. Rozrywkę na świeżym powietrzu z wykorzystaniem zamówionych oraz dostarczonych bezpośrednio pod nasze drzwi produktów z całą pewnością uprzyjemni wieczorne oglądanie w telewizji meczów piłkarskich, zarówno obecnych rozgrywek jak i historycznych wydarzeń sportowych, na których powtórki można się obecnie natknąć zarówno na kanałach naziemnych jak i satelitarnych. Kibice w żadnym wypadku nie są więc skazani na nudę, a jeżeli tylko zdecydują się sięgnąć do zasobów globalnej Sieci, mogą oni mieć pewność, że kiedy okres kwarantanny zakończy się, będą oni mogli uczestniczyć w rozgrywkach na żywo wyposażeni w gadżety i akcesoria, których z pewnością pozazdrości im niejeden miłośnik sportu, którego spotkają na stadionie!

Social media marketing – na czym polega?

0
Social media marketing

W dzisiejszych czasach social media marketing to jedna z popularniejszych form reklamy. Jego zaletą oprócz skuteczności jest również to, że nie wymaga wysokiego nakładu finansowego.
Marketing społecznościowy to świetna okazja dla firmy, do zbudowania pozytywnego wizerunku i wiarygodności swojej działalności w mediach społecznościowych. Dodatkowo pozwala budować długotrwałe relację z klientami.

W mediach społecznościowych, gdzie gromadzą się różne grupy ludzi, wykorzystywane są różne narzędzia. Dzięki temu możemy tworzyć specjalne komunikaty reklamowe, które są skierowane wyłącznie do osób, które są potencjalnie zainteresowane naszą działalnością.

Rodzaje reklamy w mediach społecznościowych

Wyróżniamy kilka formy marketingu społecznościowego, są to:

  • content marketing – polega na tworzeniu treści, które są wartościowe dla użytkownika. Są to na przykład posty na blogu, które są publikowane.
  • stworzenie i prowadzenie fanpage’a – daje możliwość ciągłego i nieograniczonego kontaktu z klientami naszej firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaprezentować produkty lub usługi, które sprzedajemy oraz zaczerpnąć o nich opinii.
  • reklama – gdy określimy grupę docelową naszej działalności, możemy wyznaczyć zasięg, w jakim ma działać dany komunikat. Może to być konkretna grupa wiekowa, obszar, czy grupa ludzi z określonym wykształceniem.

Przeczytaj też: http://www.ecu-marketing.pl/formy-opodatkowania-jakie-wyrozniamy-rodzaje/

Jakie umiejętności, należy posiadać żeby stać się specjalistą ds. mediów społecznościowych?

Nie ma konieczności zatrudniania osoby, która będzie się zajmować wyłącznie marketingiem społecznościowym. Równie dobrze sami możemy wykonywać różne działania. Jednak jeżeli nie mamy na to czasu lub nie do końca nam to wychodzi, dopiero wtedy możemy zastanowić się nad zatrudnieniem specjalisty.

Musimy szukać osoby, która jest przede wszystkim otwarta, kreatywna, dyspozycyjna, komunikatywna, ma lekkie pióro oraz zna daną branżę. Musi to być osoba, która posiada wszechstronną wiedzę o tym jak pozyskiwać potencjalnych klientów. Pomocna będzie również wiedza, dotycząca dobrych praktyk internetowych. Co jest dozwolone, a co nie.

Źródło: https://www.aipuw.pl/

Fotościanki, czym są i do czego służą

0
fotościanka

Co, jeżeli organizujesz event i poszukujesz odpowiedniej, profesjonalnej i wysoce skutecznej formy reklamy lub też potrzebujesz umieścić gdzieś swoje produkty sprzedażowe?

Z pomocą przychodzą wtedy fotościanki, które umożliwiają właśnie zamieszczenie materiałów promocyjnych, zdjęć lub reklam na estetycznym tle np. jako standy reklamowe.

Czym jest Foto Ścianka i jej zastosowanie

Fotościanki najczęściej kojarzą się z weselami, lecz praktyka pokazuje, iż sprawdzą się idealnie podczas wielu innych opcji jej zastosowania, takiej jak np. promocji produktów, eventów, swojej działalności i firmy podczas np. targów wystawienniczych czy też konferencji.

Mają również wiele zastosowań jako:

tła fotograficzne lub standy dla eventów sponsorowanych, innymi słowy taka fotościanka zapewni Ci świetną i nieograniczoną reklamę czego tylko chcesz niemalże w każdym miejscu i każdej sytuacji, za niewielkie pieniądze, gdzie za billboard lub reklamę w telewizji trzeba zapłacić dzisiaj kilka tysięcy złotych.

Takie ścianki są świetną alternatywą zachęcającą klientów do zainteresowania marką i firmą, ponieważ można postawić je wszędzie, gdzie przyszli konsumenci je zauważą i promować ofertę firmy bez żadnych ograniczeń.

Fotościanki są bardzo wygodne, ponieważ zawsze można dopasować wielkość, kształt czy po prostu dostosować je do swoich wymagań.

Można dodać np.kieszeń na ulotki, okienko na plakat itp.

Funkcje foto ścianek

– Ścianka z logo (sponsorska)

– Świetna reklama swojej marki, np. z adresem www dodanym w którymś miejscu ścianki lub np. kodem QR łatwym do zeskanowania przez użytkowników telefonów komórkowych.

– Tło fotograficzne- na imprezy firmowe, urodzinowe, weselne, eventy promocyjne.

– Element scenografii.

Na Polskim rynku istnieje wiele firm zajmujących się wyrobem fotościanek, stacjonarnie czy w sklepie internetowym. Wystarczy chwila, aby znaleźć odpowiednią dla siebie i cieszyć się doskonałą promocją swojego biznesu lub świetnym dodatkiem, który nie tylko uprości pracę, ale też zaoszczędzi czas i pieniądze.

Faktury zakupowe – księgowanie

0
Faktury zakupowe - księgowanie

Posiadanie własnej firmy, czy to w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością czy działalności gospodarczej, wiąże się z obowiązkiem i kosztem prowadzenia księgowości. Niezależnie od tego czy zobligowani jesteśmy do prowadzenia księgi przychodów czy rozchodów czy też pełnej księgowości musimy pokazywać dowody zakupu oraz sprzedaży w naszym przedsiębiorstwie. Faktury zakupu, czyli te za które najczęściej kupowane są materiały i usługi dla naszej firmy, obniżają nam przychód, jednocześnie przyczyniając się do obniżenia podatku dochodowego, który co miesiąc musimy zapłacić.

Targi dobrą formą promowania firmy!

0
Targi dobrą formą promowania firmy!

Dzisiejszy rynek sprzedaży oraz usług posiada bardzo dużo elementów, które jeszcze kilkanaście lat temu zupełnie na nim nie występowały. Dynamiczne zmiany, które zaszły w środowisku gospodarczym pociągnęły z kolei za sobą szereg nowych wyzwań dla każdego przedsiębiorcy.

Jednym z nich jest konieczność zwrócenia dużo większej uwagi na szeroko rozumiane działania promocyjne. Obecnie to właśnie wydatki z tego sektora stanowią coraz większy procent ogólnego budżetu inwestycyjnego przedsiębiorstw. Niestety każde działanie promocyjne musi kosztować a kluczem wydaje się po prostu właściwa optymalizacja działań. Można jednak wciąż wskazać takie inicjatywy, które od wielu już lat cieszą się powodzeniem. Jedną z nich jest chociażby aktywne uczestnictwo w organizowanych wydarzeniach branżowych. Wydarzenia takie pojawiają się nie tylko w dużych wojewódzkich miastach Polski, lecz coraz częściej goszczą także w nieco mniejszych miejscowościach.

Równie ważne z resztą co sama obecność jest także to, aby właściwie zaprezentować swoją działalność. Mając świadomość jak istotna jest to kwestia przed rozpoczęciem każdych targów kreatorzy dokładnie przygotowują swoje stoiska wystawiennicze. Patrząc na obecne trendy śmiało można z resztą pokusić się o tezę, iż stoiska na targi stały się swego rodzaju nowoczesnymi wizytówkami każdej firmy. To dlatego możemy w takich promocyjnych przestrzeniach spotkać coraz to nowocześniejsze sprzęty i bardzo wiele innych ciekawych rozwiązań.

Gdy jednak mamy zamiar właśnie wystawić się jako firma pamiętajmy, że dobrze jest skorzystać ze sprawdzonych już rozwiązań takich jak na przykład stoiska targowe od expotextil.pl. Znajdziemy tam szeroką gamę różnych produktów, które pomogą nam przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Oczywiście stoisko jest tylko swego rodzaju narzędziem. Równie ważna jest również kreatywność i pomysł na to jak nasza przestrzeń wystawiennicza ma wyglądać i kogo chcemy do niej przyciągnąć. Nie zapominajmy zatem nigdy, że stoiska wystawiennicze muszą każdorazowo być dopasowane do naszej grupy docelowej.

Zabawki militarne dla dzieci – czy warto kupić?

0
jaką zabawkę militarną kupić dziecku?

Zabawki militarne uwielbiane są szczególnie przez chłopców, którzy lubią toczyć rycerskie pojedynki, bitwy czy bawić się w wojnę. Zabawki militarne pozbawione są ostrych krawędzi, są świetnie zabezpieczone, dzięki czemu nie stanowią niebezpieczeństwa w czasie zabawy. Takie zabawki dedykowane są dzieciom od 3 roku życia.

Dlaczego dzieci uwielbiają militarne zabawki?

Poczucie potrzeby posiadania zabawek militarnych przez dzieci nie ma związku z agresją. Większość dzieci lubi fikcyjne walki i wojny, ponieważ jest to efekt ich ogromnej wyobraźni. Chłopcy dzięki posiadaniu zabawek militarnych czują się silny, odważni i tacy dorośli. Pragną być zwycięzcą, lubią rywalizować z przeciwnikiem, ale jest to zdrowa rywalizacja. Taka zabawa pozwoli dziecku wyrzucić z siebie złe emocje.

Zabawki militarne dla dzieci

Maluchy już od małego wymyślają fikcyjne walki, czy to pokonują niewidzialnego wroga, czy próbują odwzorować bitwę. Bardzo często jest tak, że jedno dziecko nakręca drugie. Dlatego maluch pod wpływem swojego rówieśnika zaczyna interesować się militariami i bawić w strzelankę. Jest to świetna forma zabawy.

Można nie zgadzać się, żeby nasze dziecko korzystało z tego typu zabawek, jednak nie da się tego uniknąć. Dziecko może przecież bawić się zabawkami kolegów, lub nawet je pożyczać.

Czy militarne zabawki wpływają na agresję dziecka?

Wielu rodziców obawia się przed zakupem zabawek militarnych dla malucha, że mogą one powodować agresje. Czy tak jest? Jest to kłamstwo, zabawki militarne wcale nie wywołują agresji u dzieci. Dziecko jak się zdenerwuje zbędne mu są dodatkowe gadżety, agresja u dzieci ma zazwyczaj inne podłoże.

Każdy rodzic wie czy jego dziecko jest agresywne, czy bardziej spokojne. Bardzo często bywa tak, że maluch bawiący się plastikowym mieczem lub karabinek, na co dzień jest bardzo pogodnym, empatyczny, i miły dzieckiem. Jeżeli dziecko ma problemy z agresją, rodzic zdaje sobie z tego sprawę i wie, że do kłopotów wcale nie są potrzebne zabawki militarne.

Przeczytaj też: http://www.ecu-marketing.pl/zabawki-militarne-jakie-akcesoria-wybrac/

Zobacz też