Jak pisać treści zoptymalizowane pod SEO?

0
Jak pisać treści zoptymalizowane pod SEO?

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na pozycjonowanie stron internetowych są odpowiednio zoptymalizowane treści. Podczas tworzenia tekstów na witrynę lub sklep internetowy warto pamiętać o tym, że muszą być one przyjazne dla użytkowników oraz spełniać wymagania stawiane przez Google. Jak sprawić, aby wdrożone treści skutecznie wspomagały proces pozycjonowania? Poniżej przedstawiamy kilka krótkich porad dotyczących tworzenia SEO zoptymalizowanych tekstów.

Dobór słów kluczowych

Przede wszystkim należy unikać fraz ogólnych, a więc takich których pozycjonowanie jest szczególnie utrudnione ze względu na dużą konkurencyjność. W przypadku firmy zajmującej się myciem okiem, warto posiłkować się frazą „mycie okien”, natomiast zrezygnować z słów takich jak „okna”, czy „okno”. Użytkownicy korzystający z wyszukiwarki bardzo często uwzględniają w swoim zapytaniu nazwę miasta. W przypadku Poznania, wspominana wyżej fraza brzmiałaby następująco: „mycie okien Poznań”.

Liczy się jakość, nie ilość!

Warto pamiętać o tym, że zawarcie zbyt wielu słów kluczowych w tekście może negatywne wpłynąć na proces pozycjonowania strony internetowej. Przede wszystkim, przeczytanie takiego tekstu przez użytkownika może okazać się nie lada wyzwaniem, gdyż słowa kluczowe będą występować w nienaturalnie dużej częstotliwości. Po drugie, Google może uznać takie treści za spam i wystawić naszej stronie niską ocenę. Wówczas możemy zapomnieć o wysokich pozycjach w wyszukiwarce.

Zadbaj o czytelników

Nie należy zapominać, że odbiorcami treści są przede wszystkim nasi potencjalni Klienci. To właśnie dlatego przygotowane teksty powinny być dla nich jak najbardziej atrakcyjne. Wykorzystując prosty i zrozumiały przekaz, z pewnością zwiększysz szansę na pozyskanie nowego kontrahenta. Pamiętaj również o słowach kluczowych, a w przypadku ich zbyt dużego nasycenia postaraj się zastosować synonimy. Takie rozwiązanie pozwoli Ci odnaleźć złoty środek pomiędzy optymalizacją względem użytkownika, a robotami wyszukiwarki Google.

Nie kradnij!

Kopiowanie cudzych treści to jeden z najcięższych grzechów jaki może popełnić osoba odpowiedzialna za pozycjonowanie stron internetowych. Algorytmy Google są bezlitosne i błyskawicznie wykrywają wszelkie próby duplikowania tekstów. Jeśli chcesz uniknąć bana, koniecznie sprawdź czy wdrażane przez Ciebie treści są unikalne!

Pomoc Agencji SEO

Wyżej przedstawione porady, jedynie w podstawowym zakresie wyjaśniają sposób tworzenia właściwie zoptymalizowanych treści. Jeśli nie masz pewności, czy Twoje teksty spełniają standardy SEO, zasięgnij porady specjalisty WebDoctor. Dzięki temu, unikniesz rażących błędów i nie narazisz się na dezaprobatę ze strony Google.

Sprawdź szczegóły na http://www.webdoctor.pl/

iPhone X – oferty abonamentu z telefonem. Czy to się opłaca?

0
iPhone X – oferty abonamentu z telefonem. Czy to się opłaca?

Gdy jesienią 2017 roku Apple zaprezentowało swój najnowszy model telefonu, czyli iPhone’a X , nawet najzagorzalsi fani i sympatycy marki otworzyli szerzej oczy. iPhone’y nigdy nie były urządzeniami tanimi, ale 999 dolarów, za które można było kupić w dniu premiery „Iksa”, było ceną trudną do przełknięcia. W polskich realiach, cena za iPhone’a X wynosiła około 5000 zł. Warto pamiętać też, że smartfony z logo w kształcie nadgryzionego jabłka zdecydowanie trzymają cenę, więc nawet obecnie, wiele miesięcy po premierze, trudno o znaczące przeceny czy nawet korzystny zakup używanego telefonu.  Czy, aby cieszyć się najnowszym iPhone’em, trzeba faktycznie jednorazowo wydać równowartość bardzo przyzwoitej miesięcznej pensji? Na szczęście nie, bo iPhone X dostępny jest również w ofertach abonamentu z telefonem. Czy taki zakup się opłaca?

iPhone X z abonamentem – oferta Orange

iPhone X z abonamentem dostępny jest między innymi w Orange. Jeśli chodzi o dokładne cenniki, te niekiedy ulegają zmianie – najczęściej na korzyść abonenta, bo pojawiają się promocje, rabaty czy wyprzedaże. Trzeba mieć jednak świadomość, że wybierając nowy numer w Orange z zamiarem dokupienia iPhone’a X, musimy liczyć się z opłatą na start. To kwota, którą należy uiścić za telefon przy podpisaniu umowy – wynosi ona najczęściej ułamek ceny urządzenia, nie jest jednak stała, bo uzależniona jest od wysokości abonamentu. Pozostała kwota dzielona jest na raty, które dolicza się do rachunku telefonicznego. Wysokość tych rat można modyfikować między innymi przez czas trwania umowy – 24 lub 36 miesięcy. Im dłuższa jest umowa, tym niższa comiesięczna opłata. Przy podpisywaniu nowej umowy zdecydowanie warto policzyć, jaka będzie końcowa cena za iPhone’a X. W praktyce okazuje się, że może być ona… niższa niż cena rynkowa. Jest to zaskakujące, bo można usłyszeć tezę, że telefon z abonamentem jest zawsze droższy. Prawda jest natomiast taka, że każdą propozycję należy sprawdzać . Różnica rzędu 200-250 zł mniej w stosunku do ceny telefonu kupionego w oficjalnej dystrybucji jest już jak najbardziej możliwa. Wszystko zależy od odpowiednio skonfigurowanej oferty.

Czy tańszy abonament znacząco zmienia cenę iPhone’a X?

Na ostateczną cenę iPhone’a X w abonamencie – jak już było wspomniane – ma wpływ wybrana taryfa. W rzeczywistości jednak jest tak, że ceny w różnych konfiguracjach abonamentu i długości trwania umowy są zbliżone, ale różnić się może sposób zapłaty. Przykładowo użytkownik, który zdecyduje się na iPhone’a X w abonamencie Orange i wybierze najtańszą dostępną ofertę, musi być gotowy na to, że nawet kilkukrotnie wyższa będzie opłata na start, ale dzięki temu niższa będzie późniejsza rata. Każdy może zdecydować samodzielnie, czy lepiej zapłacić więcej od razu, a potem mniej co miesiąc, czy na odwrót. W tym kontekście koniecznie trzeba też spojrzeć na to, co oferowane jest w danym planie taryfowym. W końcu również on jest elementem transakcji. Orange we wszystkich abonamentach daje nielimitowane rozmowy i SMS-y, ale różnią się one liczbą gigabajtów w pakietach internetowych, a także liczbą darmowych minut na połączenia zagraniczne. To znów indywidualna decyzja każdego użytkownika, ale czasem dla komfortu korzystania z telefonu, warto zdecydować się na droższy abonament.

iPhone X w abonamencie dla stałych klientów

Klienci, którzy przedłużają swoją umowę z Orange, mogą liczyć na trochę inne warunki zakupu iPhone’a X z abonamentem, niż osoby podpisujące nowe zobowiązanie. Jeśli wybierają ofertę „Plan Komórkowy Wzbogacony” lub „Plan Komórkowy Optymalny” nie muszą uiszczać opłaty na start. To rodzaj zaufania, który operator pokazuje abonentowi z dłuższym stażem. Za telefon trzeba wówczas płacić jedynie comiesięczne raty, a po ich zsumowaniu okazuje się, że abonent za iPhone’a X w Orange zapłacił mniej, niż kupując go za deklarowaną przez producenta cenę. Bez względu na to, czy abonent przedłuża umowę, przechodzi z innej sieci czy bierze nowy numer – iPhone X w abonamencie Orange ma cenę co najmniej konkurencyjną w stosunku do rynkowej, a w kilku wypadkach nawet niższą. Każdy może zapoznać ze szczegółami pod linkiem: https://www.orange.pl/sklep/Apple/iPhone-X-256GB/Szary.

iPhone X w abonamencie czy na własną rękę?

Jak wynika z powyższej analizy, iPhone X w abonamencie może być nawet tańszy od tego, kupowanego na własną rękę. Dużym bodźcem do zakupu iPhone’a X w abonamencie może być również fakt, że nie trzeba na niego z góry wykładać około  5000 zł. Jest to kwota znacząca i z pewnością nie jest łatwo ją uzbierać a następnie – jednorazowo wydać. O wiele łatwiej jest płacić ułamek całości w ramach comiesięcznych rat. Na koniec można się jeszcze zastanowić czy w ogóle warto wydać na smartfona taką kwotę – bez względu na to, czy kupując telefon na własną rękę czy biorąc go z abonamentem. Odpowiedź na to pytanie dla fanów marki jest zapewne oczywista. Dla pozostałych -kwestia pozostaje otwarta.

Artykuł sponsorowany.

Oprogramowanie finansowe

0
Oprogramowanie finansowe

Automatyzacja w branży finansowej jest coraz częściej wybierana w wielu przedsiębiorstwach. Nowoczesne rozwiązania informatyczne usprawniają zarządzanie finansami firm. Nowoczesne oprogramowanie finansowe to klucz do szybszego obiegu dokumentów oraz ogólnie pojętego zarządzania transakcjami i procesami finansowymi w firmie. Jest to prosty sposób, aby w jednym narzędziu znalazło się jak najwięcej możliwości optymalizacji działań związanych z sytuacją finansową przedsiębiorstwa.

Na co zwracać uwagę przy wyborze systemu ERP?

0
Na co zwracać uwagę przy wyborze systemu ERP?

Systemy ERP to nowoczesne narzędzie biznesowe, które wspomaga między innymi takie aspekty zarządzania firmą jak sprzedaż, zarządzanie magazynem, nadzorowanie procesów finansowo-księgowych oraz budowanie relacji z klientem. Jak wybrać najlepszy system ERP?

Filmy promocyjne – zadbaj o wsparcie dla działu handlowego

0
Filmy promocyjne – zadbaj o wsparcie dla działu handlowego

Niezależnie od tego, czy twoja firma dopiero zaczyna się rozwijać, czy jesteś już popularną marką na rynku i cieszyć się uznaniem klientów, współpracowników i konkurencji, zawsze musisz dbać o to, by marketing charakteryzował się prawdziwym profesjonalizmem. Filmy promocyjne to doskonałe narzędzie, by dotrzeć do klientów w sposób wygodny, komfortowy i przede wszystkim bezpośredni.

Przed realizacją takiego zadania, warto zastanowić się nad tym, jak powinny wyglądać dobrze przygotowane filmy promocyjne, by inwestycja zwróciła się firmie w satysfakcjonujący sposób.

Określ potrzeby i cele w jasny oraz zrozumiały sposób

Chcesz promować markę, ofertę lub konkretny produkt? W pierwszej kolejności musisz określić budżet, jaki możesz przeznaczyć na daną kampanię. Filmy promocyjne to w pewnym sensie reklamy, jednak charakteryzują się dużo dłuższym metrażem, a co za tym idzie, cena przygotowania takiego materiału będzie znacznie wyższa.

Porównajmy, jak wygląda sytuacja w praktyce i teorii. Reklama to kilkunasto lub maksymalnie kilkudziesięcio sekundowy spot, w którym przedstawiona jest ofert, np. nowoczesna lodówka, posiadająca innowacyjne rozwiązania technologiczne. W tak krótkim czasie można jedynie przedstawić trzy systemy lub wytłumaczyć działanie jednego z nich, w bardzo mocno okrojony sposób – zazwyczaj kończy się to na przedstawieniu największej zalety i to wszystko.

Filmy promocyjne mają zadanie dogłębnego przedstawienia produktu, wraz ze szczegółowym wytłumaczeniem jak wszystko działa i dlaczego jest lepsze od pozostałych rozwiązań. Posłużmy się wcześniejszym przykładem innowacyjnej lodówki. Tutaj możemy wymienić wszystkie jej zalety i systemy, np. nofrost, czy chociażby klasę energooszczędności itp. Następnie można przejść do wytłumaczenia, jaki układ odpowiada za poprawne działanie, w jaki sposób on pracuje i co wpływa na jego wydajność. Film promocyjny może być dłuższy (czas to nawet 15-60 minut, w zależności od oczekiwań słuchaczy), jednak warto zająć się jego produkcją w taki sposób, by nie zanudził on na śmierć interesantów, gdyż odstraszy on wtedy potencjalnych kontrahentów.

Formatów, które oferowane są przez filmy promocyjne, jest naprawdę wiele. Im będą one bardziej kreatywne i lepiej zmontowane, tym lepiej – chociaż obecnie często można zauważyć, że w dobie pięknych i doskonale zmontowanych produkcji, świetne przebicie mają również te z niską jakością, ponieważ tworzą w pewnym sensie kontrast budzący zainteresowanie. Przykładem mogą być m.in. paradokumenty, którym daleko nawet do klasycznych produkcji serialowych.

Wózek widłowy – jak działa?

0
Wózek widłowy – jak działa?

Wózek widłowy to stały element portów, fabryk czy magazynów. Każdego dnia, tysiące wózków widłowych na całym świecie transportuje różnego rodzaju materiały na paletach. I choć niemal każda osoba jest w stanie opisać wygląda wózka widłowego, to niewiele osób wie, w jaki sposób działają te pojazdy mechaniczne.

Certyfikacja jakości

0
Certyfikacja jakości

System Zarządzania Jakością to podstawowa norma certyfikowana, która jest najczęściej rdzeniem Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Wszystkie wytyczne dotyczące systemu zawarte są w normie ISO 9001.

Na co zwrócić uwagę wybierając fundusz inwestycyjny?

Na co zwrócić uwagę wybierając fundusz inwestycyjny?

Inwestowanie to bardzo ciekawa możliwość pomnożenia oszczędności. Niestety większość form inwestycyjnych wymaga dość obszernej wiedzy z zakresu finansów i niesie za sobą spore ryzyko. Nieco inaczej jest w przypadku funduszy inwestycyjnych.

Organizujesz firmowy magazyn? Zobacz jak go urządzić

0

Dobra organizacja magazynowej przestrzeni jest kluczowa dla sprawnej wysyłki towarów do kontrahentów czy punktów sprzedaży. Wpływa też na wydajność pracy zatrudnionych tam osób, którym przecież płacimy za każdą godzinę pracy. Hurtownie, w których sprzedaje się większy sprzęt sportowy, sprzęt RTV i AGD czy ciężkie drewniane meble, bardzo potrzebują wytrzymałych regałów oraz elektrycznych wózków do ponoszenia sprzętu. Dziś podpowiemy, w jaki sposób można zorganizować sobie magazynową przestrzeń, aby funkcjonowało się w niej łatwiej i efektywniej.

Najrzadziej sprzedawane towary umieszczaj na samej górze

Jeżeli prowadzisz biznes, którego część jest ściśle określona z sezonowością i daną porą roku (w branży odzieżowej będą to m.in. grube swetry czy odzież świąteczna), towary warto umieścić na górnej półce regału. Przez większą część roku nie będziesz jej potrzebować, więc nie musisz zajmować nimi miejsca na niższych półkach. Pamiętaj jednak, aby w takiej sytuacji nie obciążać najwyższych półek wielkogabarytowym sprzętem, chyba że zaopatrzysz się w regał o odpowiedniej konstrucji i dopuszczalnej większej wadze składowanych towarów. Wytrzymałe systemy magazynowe w postaci regałów półkowych, paletowych czy wspornikowych można znaleźć w sklepie internetowym http://regalit.pl/.

Wózek widłowy – bez niego ani rusz!

W zależności od typu transportowanego towaru, mamy zwykle do wyboru wózki paletowe z napędem, ręczne wózki paletowe, wózki podnośnikowe ręczne czy elektryczne wózki podnośnikowe. Do łatwiejszego sprzętu cięższych towarów, takich jak AGD, RTV czy sprzęt sportowy, najlepiej sprawdzają się niewielkie wózki paletowe. Korzystają z nich nie tylko hurtownie czy magazyny, ale również firmy kurierskie, dostarczające do klientów indywidualnych i firmowych sprzętu o niewygodnych gabarytach. Jeżeli mamy problem z doborem odpowiedniego sprzętu do swojej działalności, możemy poradzić się sprzedawcy w sklepie.

Jak prowadzić samodzielnie księgowość małej firmy?

0

Księgowość małej firmy nie musi być skomplikowana w prowadzeniu. Można zajmować się nią samodzielnie albo skorzystać z pomocy biur rachunkowych.

Zobacz też