Pozycjonowanie strony hydraulika

0
Pozycjonowanie strony hydraulika

Nie ma co ukrywać, że posiadanie własnej strony internetowej jest bardzo ważne, ale posiadanie strony nie oznacza wzrostu popularności. Być może pojawiło się pytanie, co jest tego powodem? Najkrócej rzecz ujmując, chodzi o bardzo duży tłok. W internecie jest mnóstwo stron internetowych i co za tym idzie, nie każda strona potrafi się przebić (no i co by nie mówić, wyróżnienie się z tłumu nie jest łatwe).

To wszystko, co do tej pory zostało powiedziane, to oczywiście nawiązanie do pozycjonowania. Pozycjonowanie stron wpływa na to, co można powiedzieć o widoczności stron. Być może pojawiło się pytanie, jak wypozycjonować stronę internetową hydraulika? Trzeba powiedzieć wprost — temat strony również ma pewne znaczenie i nie ma co do tego żadnych dyskusji. Ktoś może jednak zapytać, jak można odpowiedzieć na zadane wcześniej pytanie?

Najkrócej mówiąc, czym prędzej zajrzyj na http://1pokoj.pl/jak-skutecznie-wypozycjonowac-strone-hydraulika/. Na tej stronie internetowej znajdziesz mnóstwo informacji na temat tego, jak pozycjonować stronę hydraulika. Pozycjonowanie to naprawdę nie jest prosty temat i co najważniejsze, mowa o temacie, w przypadku którego można wiele powiedzieć. Być może dla niektórych osób są to tylko i wyłącznie słowa, ale rzeczywistość przedstawia się zupełnie inaczej (jeśli jednak uważasz inaczej, porozmawiaj z osobą zajmującą się pozycjonowaniem, oczywiście jakąś zaufaną osobą).

Warto też podkreślić, że pozycjonowanie stron to nie jest temat, w przypadku którego jest tylko i wyłącznie jeden sposób. Pozycjonowanie może przebiegać na różne sposoby. Zresztą wszystko znajdziesz na stronę. Nawiasem mówiąc, pozycjonowanie to taka nieustanna walka o pozycję w wynikach wyszukiwania i trzeba chyba wyraźnie powiedzieć, że nie jest to łatwa walka.

W zasadzie to byłoby chyba na tyle. Oczywiście trzeba też zapoznać się ze stroną (zakładając, że do tego jeszcze nie doszło). Tak jak było mówione, na tej stronie można znaleźć mnóstwo informacji związanych z pozycjonowaniem strony hydraulika.

Błędy w projektowaniu stron internetowych

0
Błędy w projektowaniu stron internetowych

Projektowanie stron internetowych nie jest zadaniem łatwym. Pomijając kwestie informatyczne, pojawiają się te związane z wyglądem strony, nawigacją itd. Na jakie błędy zwracać szczególną uwagę?

Strony internetowe według zasady mniej znaczy więcej

0
Strony internetowe według zasady mniej znaczy więcej

Stworzenie strony internetowej nie jest wcale takim prostym zajęciem jakby się mogło wydawać. Dobra witryna potrzebuje wielu godzin pracy, bo spełniła oczekiwania zamawiającego. Zadbać należy nie tylko o efekt wizualny, ale także zawartość treści. Okazuje się jednak, że unikać należy przesytu. Tu mniej znaczy więcej!

Przejrzyste strony internetowe to klucz do sukcesu

Strona internetowa musi być naprawdę przejrzysta, czytelna i prosta w obsłudze. Te cechy sprawiają, że czytelnik nie ma od razu po wejściu ochoty wcisnąć krzyżyka jednoznacznego z opuszczeniem witryny. Jak więc stworzyć taką stronę, która zachęca do pozostania na niej? Przede wszystkim należy dobrze rozpisać informacje, które chce się na niej umieścić. Bardzo przydatne będzie umieszczanie je w kilku kategoriach, które na witrynie zostaną zamienione w zakładki i podstrony. Do tych, które z całą pewnością powinno się stworzyć należą: O nas/mnie, Oferta, Kontakt. W wersjach rozbudowanych umieszcza się także: Aktualności, Galerię, Cennik, Dotychczasowe realizacje. Ich nazwy i zawartość zależne są oczywiście od prowadzonej działalności i branży. Bardzo ważnym jest, by skonstruowane zakładki zyskały zawartość. Niech to nie będą puste lub przeładowane treścią podstrony. Tworząc opisy i umieszczając zdjęcia należy znaleźć tzw złoty środek. Warto zastosować wypunktowania lub wytłuszczenia w przypadku dłuższych artykułów. Wówczas odwiedzający bardzo szybko trafi na interesujący go fragment. Zasada minimalizmu dotyczy również umieszczania fotografii. Z nimi należy zwłaszcza uważać, gdy są zamieszczane w tekście. Zbyt duża ich ilość oddzielająca poszczególne fragmenty artykułu może zniechęcić użytkownika do dalszego czytania. Umiar musi zostać również zachowany w doborze kolorów i efektów specjalnych znajdujących się na stronie internetowej. Zbyt dużo barw i dodatków mogą bardzo łatwo stworzyć efekt kiczu i chaosu.

Strony internetowe – samemu, czy przy współpracy?

Tak jak napisaliśmy na początku, strony internetowe wcale nie są takie łatwe do stworzenia. By zrobić naprawdę dobry projekt potrzebna jest wiedza tak informatyczna jak i estetyczna. Ta pierwsza oczywiście będzie ważna przy stronie technicznej, a ta druga przy zachowaniu zasad o których pisaliśmy. Właśnie dlatego najlepiej jest zatrudnić do tego zadania specjalistów takich jak https://netstyle.pl/oferta/strony-internetowe, którzy zajmą się stworzeniem projektu według zamysłu właściciela biznesu. Co więcej, takie osoby doskonale wiedzą jakie chwyty marketingowe sprawdzają się przy pozyskiwaniu klientów. Posiadają również wiedzę w zakresie sklepów internetowych i administrowania witryną.

Artykuły dla dzieci z Chin

0
Artykuły dla dzieci z Chin

Każdy rodzic marzy o tym, żeby jego dziecko miało szczęśliwe dzieciństwo i robi wszystko, aby takie właśnie mu zapewnić. Od chwili, kiedy wiemy, że wkrótce nasza rodzina się powiększy, wpadamy w szał robienia zakupów i przygotowywania bajkowego pokoju dla nowego członka rodziny.

Początkowo myślimy głównie o wyposażeniu pomieszczenia, kupujemy mebelki, wanienki i ubranka, nie możemy oderwać wzroku od kolorowych grzechotek i gryzaków. Wkrótce na maluszka oczekuje przytulne i świetnie wyposażone miejsce, godne księcia lub księżniczki.

Zabawki z Chin dla dzieci

W miarę rozwoju naszej pociechy, zaczynamy rozglądać się za zabawkami, które zapewnią nie tylko rozwój intelektualny, ale również fizyczny. Tu oczywiście na pierwszym miejscu stawiamy jakość wykonanych produktów. Zwracamy szczególną uwagę na wszelkie atesty i znaki jakości, aby zapewnić naszemu maluszkowi bezpieczną zabawę.

To, co w początkowej fazie rozwoju przyciąga największą uwagę dziecka, to kolory i dźwięki. Kiedy tylko maluch zaczyna raczkować, idealnym pomysłem będzie zakup maty interaktywnej, która na długie chwile zajmie uwagę córki czy syna, a do tego zapewni bezpieczeństwo. Mata taka powinna być wykonana z materiału, który łatwo można wyczyścić, a przy tym będzie odporna na wilgoć. Powinna stanowić izolator od podłoża i po prostu zastępować dywan. Jeżeli przy tym będzie oferować dwujęzyczność, pozwoli to naszemu dziecku na oswajanie się z obcym językiem już od samego początku.

Wyposażenie pokoju dziecka z Chin

Z czasem nasza pociecha będzie potrzebować coraz bardziej skomplikowanych i wymyślnych zabawek, które pozwolą jej na odpowiedni rozwój. Należy pamiętać, aby kupowane zabawki z Chin dostosowane były do wieku i zapewniały bezpieczeństwo. Dobrym pomysłem będzie np. basen z kulkami, czy zestaw klocków dla najmłodszych.

Wkrótce nasze maleństwo zainteresuje się zabawkami interaktywnymi, na początku najprostszymi, z czasem coraz bardziej wyszukanymi. Ważnym elementem rozwoju w każdym wieku są książeczki. Początkowo możemy kupować takie, które będą miękkie w dotyku i wykonane z wodoodpornego materiału. Z biegiem czasu możemy zacząć kupować książeczki, które nie tylko będą pełne kolorowych obrazków, ale również takie, w których obrazki będą opatrzone prostym tekstem. Bardzo szybko przekonamy się, że ulubione opowiadania staną się nieodzownym elementem zasypiania.

Zabawki edukacyjne z Chin

Wkrótce koedukacyjne zabawki, zaczną zamieniać się w lalki dla dziewczynek, czy w pojazdy dla chłopców. Półki z zabawkami zapełnią wszelkiego rodzaju maskotki, które staną się ulubionymi przytulankami na długie lata, a niektóre na całe życie. Zaczną pojawiać się w naszym domu interaktywne kuchnie, kolejki czy tory wyścigówek.

Dziecko z przyjemnością wsiądzie na czterokołowy rowerek, o akumulatorowym samochodzie nie wspominając. To również czas, kiedy możemy wprowadzać proste gry planszowe. Świetną zabawą będzie gra karciana „Piotruś” lub prosta wersja gry „memory”. Pozwoli ona na ćwiczenie pamięci i uczenie się koncentracji. Mimo multimedialnego świata, gry planszowe ciągle cieszą się dużym powodzeniem i warto się w nie zaopatrzyć.

Autka na akumulator z Chin

Wszyscy wiemy, że ciągłe siedzenie przed ekranem komputera czy telefonu, może szybko zaowocować uzależnieniem, z którym ciężko jest walczyć. Bardzo dobrym pomysłem jest również zakup dwustronnej tablicy, która pozwoli na rozwijanie umiejętności pisania, jak i rysowania. Powinna ona być starannie wykończona z najwyższej jakości bezpiecznych materiałów.

Im dziecko starsze, tym mniej zabawek będziemy kupować, ale warto pamiętać, że pierwsze lata życia mają istotny wpływ na jego rozwój w późniejszym okresie. Starajmy się zatem przemyśleć każdy zakup i dokonać jak najlepszego wyboru.

Dlaczego warto przeprowadzić audyt strony internetowej?

0
Dlaczego warto przeprowadzić audyt strony internetowej?

Strony internetowe informują potencjalnych klientów o twojej firmie i produktach oraz o tym, jak możesz rozwiązać ich problemy. Twoja witryna ma kluczowe znaczenie dla potrzeb marketingu i komunikacji w twojej firmie, co dostrzegają osoby, prowadzące własne strony www. Nie da się ukryć, że strony pomagają budować wizerunek i promują markę, dlatego warto zadbać o regularną kontrolę i ulepszanie. W tym celu warto regularnie przeprowadzać audyt własnej witryny. Poniżej kilka korzyści, które z tego wynikają.

Poszukiwanie problematycznych obszary w treści

Audyt contentu jest jedną z najważniejszych części audytu strony internetowej, ponieważ dzięki tej czynności możesz zweryfikować, które aspekty generują problemy, ocenić jakość tekstów zawartych na stronie oraz wyczerpanie tematów. Przeglądając zasoby treści możesz zacząć rozwiązywać problemy z wydajnością, naprawiać niedziałające linki i poprawiać dostępność witryny. Poprawki te nie tylko zwiększą wartość wyszukiwania twojej witryny, ale także podniosą atrakcyjność witryny dla nowych i powracających użytkowników. Korzyścią audytu treści jest również diagnostyka brakujących informacji, których użytkownicy poszukują na twojej stronie, a ich tam po prostu nie ma. Wskazując luki w treści witryny, lepiej przygotowujesz się do tworzenia nowych treści, które zwiększają wartość twojej strony i marki. Zaletą przeprowadzenia audytu jest również poprawa struktury informacji. Twoja strona może posiadać bogaty content, jednak nie będzie on w pełni przydatny, jeśli nie będzie przystępny. Korzystaj z odpowiednich danych analitycznych i wyszukiwanych haseł, by określić jaka treść jest najprostsza do znalezienia dla twoich odbiorców oraz wyszukiwarek.

Poprawa optymalizacji

Dzięki audytowi dowiesz się jak zoptymalizowana jest twoja strona pod kątem wyszukiwania poprzez badania zachowań ruchu i analizę słów kluczowych. Audyt SEO jest istotnym procesem, ponieważ zasady optymalizacji wyszukiwarek zmieniają się dosyć często, zatem koncepcje wdrożone podczas tworzenia twojej strony internetowej mogą okazać się już nieaktualne.  Jeśli twoja strona ładuje się zbyt wolno to audyt również rozwiąże tę zagadkę i ukaże przyczyny problemu. Odpowiedni audyt strony internetowej wprowadzi najnowsze rozwiązania dotyczące optymalizacji i zidentyfikuje miejsca,
w których potrzebujesz zmian lub ulepszeń.

Identyfikacja obszarów sprzedaży

Badanie strony www może również pomóc w odnalezieniu obszarów, które wymagają ulepszeń pod kątem sprzedażowym dla potencjalnych klientów, może okazać się, że twoja witryna nie jest np. kompatybilna z urządzeniami przenośnymi. Przeprowadzenie audytu wskaże priorytety, na których należy się skoncentrować, by zwiększyć ruch, liczbę klientów i tym samym sprzedaż.

Audyt witryn wymaga czasu oraz specjalistycznej wiedzy, dlatego wsparcie specjalisty będzie tu nieocenione. Warto jednak regularnie badać stronę, ponieważ okresowe przeprowadzanie audytu treści zapewni nie tylko aktualność treści, ale również najlepsze możliwe współczynniki konwersji.

Jak pisać treści zoptymalizowane pod SEO?

0
Jak pisać treści zoptymalizowane pod SEO?

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na pozycjonowanie stron internetowych są odpowiednio zoptymalizowane treści. Podczas tworzenia tekstów na witrynę lub sklep internetowy warto pamiętać o tym, że muszą być one przyjazne dla użytkowników oraz spełniać wymagania stawiane przez Google. Jak sprawić, aby wdrożone treści skutecznie wspomagały proces pozycjonowania? Poniżej przedstawiamy kilka krótkich porad dotyczących tworzenia SEO zoptymalizowanych tekstów.

Dobór słów kluczowych

Przede wszystkim należy unikać fraz ogólnych, a więc takich których pozycjonowanie jest szczególnie utrudnione ze względu na dużą konkurencyjność. W przypadku firmy zajmującej się myciem okiem, warto posiłkować się frazą „mycie okien”, natomiast zrezygnować z słów takich jak „okna”, czy „okno”. Użytkownicy korzystający z wyszukiwarki bardzo często uwzględniają w swoim zapytaniu nazwę miasta. W przypadku Poznania, wspominana wyżej fraza brzmiałaby następująco: „mycie okien Poznań”.

Liczy się jakość, nie ilość!

Warto pamiętać o tym, że zawarcie zbyt wielu słów kluczowych w tekście może negatywne wpłynąć na proces pozycjonowania strony internetowej. Przede wszystkim, przeczytanie takiego tekstu przez użytkownika może okazać się nie lada wyzwaniem, gdyż słowa kluczowe będą występować w nienaturalnie dużej częstotliwości. Po drugie, Google może uznać takie treści za spam i wystawić naszej stronie niską ocenę. Wówczas możemy zapomnieć o wysokich pozycjach w wyszukiwarce.

Zadbaj o czytelników

Nie należy zapominać, że odbiorcami treści są przede wszystkim nasi potencjalni Klienci. To właśnie dlatego przygotowane teksty powinny być dla nich jak najbardziej atrakcyjne. Wykorzystując prosty i zrozumiały przekaz, z pewnością zwiększysz szansę na pozyskanie nowego kontrahenta. Pamiętaj również o słowach kluczowych, a w przypadku ich zbyt dużego nasycenia postaraj się zastosować synonimy. Takie rozwiązanie pozwoli Ci odnaleźć złoty środek pomiędzy optymalizacją względem użytkownika, a robotami wyszukiwarki Google.

Nie kradnij!

Kopiowanie cudzych treści to jeden z najcięższych grzechów jaki może popełnić osoba odpowiedzialna za pozycjonowanie stron internetowych. Algorytmy Google są bezlitosne i błyskawicznie wykrywają wszelkie próby duplikowania tekstów. Jeśli chcesz uniknąć bana, koniecznie sprawdź czy wdrażane przez Ciebie treści są unikalne!

Pomoc Agencji SEO

Wyżej przedstawione porady, jedynie w podstawowym zakresie wyjaśniają sposób tworzenia właściwie zoptymalizowanych treści. Jeśli nie masz pewności, czy Twoje teksty spełniają standardy SEO, zasięgnij porady specjalisty WebDoctor. Dzięki temu, unikniesz rażących błędów i nie narazisz się na dezaprobatę ze strony Google.

Sprawdź szczegóły na http://www.webdoctor.pl/

iPhone X – oferty abonamentu z telefonem. Czy to się opłaca?

0
iPhone X – oferty abonamentu z telefonem. Czy to się opłaca?

Gdy jesienią 2017 roku Apple zaprezentowało swój najnowszy model telefonu, czyli iPhone’a X , nawet najzagorzalsi fani i sympatycy marki otworzyli szerzej oczy. iPhone’y nigdy nie były urządzeniami tanimi, ale 999 dolarów, za które można było kupić w dniu premiery „Iksa”, było ceną trudną do przełknięcia. W polskich realiach, cena za iPhone’a X wynosiła około 5000 zł. Warto pamiętać też, że smartfony z logo w kształcie nadgryzionego jabłka zdecydowanie trzymają cenę, więc nawet obecnie, wiele miesięcy po premierze, trudno o znaczące przeceny czy nawet korzystny zakup używanego telefonu.  Czy, aby cieszyć się najnowszym iPhone’em, trzeba faktycznie jednorazowo wydać równowartość bardzo przyzwoitej miesięcznej pensji? Na szczęście nie, bo iPhone X dostępny jest również w ofertach abonamentu z telefonem. Czy taki zakup się opłaca?

iPhone X z abonamentem – oferta Orange

iPhone X z abonamentem dostępny jest między innymi w Orange. Jeśli chodzi o dokładne cenniki, te niekiedy ulegają zmianie – najczęściej na korzyść abonenta, bo pojawiają się promocje, rabaty czy wyprzedaże. Trzeba mieć jednak świadomość, że wybierając nowy numer w Orange z zamiarem dokupienia iPhone’a X, musimy liczyć się z opłatą na start. To kwota, którą należy uiścić za telefon przy podpisaniu umowy – wynosi ona najczęściej ułamek ceny urządzenia, nie jest jednak stała, bo uzależniona jest od wysokości abonamentu. Pozostała kwota dzielona jest na raty, które dolicza się do rachunku telefonicznego. Wysokość tych rat można modyfikować między innymi przez czas trwania umowy – 24 lub 36 miesięcy. Im dłuższa jest umowa, tym niższa comiesięczna opłata. Przy podpisywaniu nowej umowy zdecydowanie warto policzyć, jaka będzie końcowa cena za iPhone’a X. W praktyce okazuje się, że może być ona… niższa niż cena rynkowa. Jest to zaskakujące, bo można usłyszeć tezę, że telefon z abonamentem jest zawsze droższy. Prawda jest natomiast taka, że każdą propozycję należy sprawdzać . Różnica rzędu 200-250 zł mniej w stosunku do ceny telefonu kupionego w oficjalnej dystrybucji jest już jak najbardziej możliwa. Wszystko zależy od odpowiednio skonfigurowanej oferty.

Czy tańszy abonament znacząco zmienia cenę iPhone’a X?

Na ostateczną cenę iPhone’a X w abonamencie – jak już było wspomniane – ma wpływ wybrana taryfa. W rzeczywistości jednak jest tak, że ceny w różnych konfiguracjach abonamentu i długości trwania umowy są zbliżone, ale różnić się może sposób zapłaty. Przykładowo użytkownik, który zdecyduje się na iPhone’a X w abonamencie Orange i wybierze najtańszą dostępną ofertę, musi być gotowy na to, że nawet kilkukrotnie wyższa będzie opłata na start, ale dzięki temu niższa będzie późniejsza rata. Każdy może zdecydować samodzielnie, czy lepiej zapłacić więcej od razu, a potem mniej co miesiąc, czy na odwrót. W tym kontekście koniecznie trzeba też spojrzeć na to, co oferowane jest w danym planie taryfowym. W końcu również on jest elementem transakcji. Orange we wszystkich abonamentach daje nielimitowane rozmowy i SMS-y, ale różnią się one liczbą gigabajtów w pakietach internetowych, a także liczbą darmowych minut na połączenia zagraniczne. To znów indywidualna decyzja każdego użytkownika, ale czasem dla komfortu korzystania z telefonu, warto zdecydować się na droższy abonament.

iPhone X w abonamencie dla stałych klientów

Klienci, którzy przedłużają swoją umowę z Orange, mogą liczyć na trochę inne warunki zakupu iPhone’a X z abonamentem, niż osoby podpisujące nowe zobowiązanie. Jeśli wybierają ofertę „Plan Komórkowy Wzbogacony” lub „Plan Komórkowy Optymalny” nie muszą uiszczać opłaty na start. To rodzaj zaufania, który operator pokazuje abonentowi z dłuższym stażem. Za telefon trzeba wówczas płacić jedynie comiesięczne raty, a po ich zsumowaniu okazuje się, że abonent za iPhone’a X w Orange zapłacił mniej, niż kupując go za deklarowaną przez producenta cenę. Bez względu na to, czy abonent przedłuża umowę, przechodzi z innej sieci czy bierze nowy numer – iPhone X w abonamencie Orange ma cenę co najmniej konkurencyjną w stosunku do rynkowej, a w kilku wypadkach nawet niższą. Każdy może zapoznać ze szczegółami pod linkiem: https://www.orange.pl/sklep/Apple/iPhone-X-256GB/Szary.

iPhone X w abonamencie czy na własną rękę?

Jak wynika z powyższej analizy, iPhone X w abonamencie może być nawet tańszy od tego, kupowanego na własną rękę. Dużym bodźcem do zakupu iPhone’a X w abonamencie może być również fakt, że nie trzeba na niego z góry wykładać około  5000 zł. Jest to kwota znacząca i z pewnością nie jest łatwo ją uzbierać a następnie – jednorazowo wydać. O wiele łatwiej jest płacić ułamek całości w ramach comiesięcznych rat. Na koniec można się jeszcze zastanowić czy w ogóle warto wydać na smartfona taką kwotę – bez względu na to, czy kupując telefon na własną rękę czy biorąc go z abonamentem. Odpowiedź na to pytanie dla fanów marki jest zapewne oczywista. Dla pozostałych -kwestia pozostaje otwarta.

Artykuł sponsorowany.

Oprogramowanie finansowe

0
Oprogramowanie finansowe

Automatyzacja w branży finansowej jest coraz częściej wybierana w wielu przedsiębiorstwach. Nowoczesne rozwiązania informatyczne usprawniają zarządzanie finansami firm. Nowoczesne oprogramowanie finansowe to klucz do szybszego obiegu dokumentów oraz ogólnie pojętego zarządzania transakcjami i procesami finansowymi w firmie. Jest to prosty sposób, aby w jednym narzędziu znalazło się jak najwięcej możliwości optymalizacji działań związanych z sytuacją finansową przedsiębiorstwa.

Na co zwracać uwagę przy wyborze systemu ERP?

0
Na co zwracać uwagę przy wyborze systemu ERP?

Systemy ERP to nowoczesne narzędzie biznesowe, które wspomaga między innymi takie aspekty zarządzania firmą jak sprzedaż, zarządzanie magazynem, nadzorowanie procesów finansowo-księgowych oraz budowanie relacji z klientem. Jak wybrać najlepszy system ERP?

Filmy promocyjne – zadbaj o wsparcie dla działu handlowego

0
Filmy promocyjne – zadbaj o wsparcie dla działu handlowego

Niezależnie od tego, czy twoja firma dopiero zaczyna się rozwijać, czy jesteś już popularną marką na rynku i cieszyć się uznaniem klientów, współpracowników i konkurencji, zawsze musisz dbać o to, by marketing charakteryzował się prawdziwym profesjonalizmem. Filmy promocyjne to doskonałe narzędzie, by dotrzeć do klientów w sposób wygodny, komfortowy i przede wszystkim bezpośredni.

Przed realizacją takiego zadania, warto zastanowić się nad tym, jak powinny wyglądać dobrze przygotowane filmy promocyjne, by inwestycja zwróciła się firmie w satysfakcjonujący sposób.

Określ potrzeby i cele w jasny oraz zrozumiały sposób

Chcesz promować markę, ofertę lub konkretny produkt? W pierwszej kolejności musisz określić budżet, jaki możesz przeznaczyć na daną kampanię. Filmy promocyjne to w pewnym sensie reklamy, jednak charakteryzują się dużo dłuższym metrażem, a co za tym idzie, cena przygotowania takiego materiału będzie znacznie wyższa.

Porównajmy, jak wygląda sytuacja w praktyce i teorii. Reklama to kilkunasto lub maksymalnie kilkudziesięcio sekundowy spot, w którym przedstawiona jest ofert, np. nowoczesna lodówka, posiadająca innowacyjne rozwiązania technologiczne. W tak krótkim czasie można jedynie przedstawić trzy systemy lub wytłumaczyć działanie jednego z nich, w bardzo mocno okrojony sposób – zazwyczaj kończy się to na przedstawieniu największej zalety i to wszystko.

Filmy promocyjne mają zadanie dogłębnego przedstawienia produktu, wraz ze szczegółowym wytłumaczeniem jak wszystko działa i dlaczego jest lepsze od pozostałych rozwiązań. Posłużmy się wcześniejszym przykładem innowacyjnej lodówki. Tutaj możemy wymienić wszystkie jej zalety i systemy, np. nofrost, czy chociażby klasę energooszczędności itp. Następnie można przejść do wytłumaczenia, jaki układ odpowiada za poprawne działanie, w jaki sposób on pracuje i co wpływa na jego wydajność. Film promocyjny może być dłuższy (czas to nawet 15-60 minut, w zależności od oczekiwań słuchaczy), jednak warto zająć się jego produkcją w taki sposób, by nie zanudził on na śmierć interesantów, gdyż odstraszy on wtedy potencjalnych kontrahentów.

Formatów, które oferowane są przez filmy promocyjne, jest naprawdę wiele. Im będą one bardziej kreatywne i lepiej zmontowane, tym lepiej – chociaż obecnie często można zauważyć, że w dobie pięknych i doskonale zmontowanych produkcji, świetne przebicie mają również te z niską jakością, ponieważ tworzą w pewnym sensie kontrast budzący zainteresowanie. Przykładem mogą być m.in. paradokumenty, którym daleko nawet do klasycznych produkcji serialowych.

Zobacz też